Коронавірус в Україні: як уряд боротиметься з Covid-19

Чим відрізняється надзвичайна ситуація від надзвичайного режиму? © Depositphotos

Епідемія коронавіруса в Україні набирає обертів, кожен день реєструють понад 5 тисяч нових випадків, а загальне число заражених Covid-19 перевищило 300 тисяч осіб. У зв’язку з цим міністр охорони здоров’я Максим Степанов презентував у Верховній Раді план боротьби з коронавірусом. Всього в плані 4 рівня небезпеки, до кожного з яких відповідає певна стратегія.

Ми розробили детальний план, що враховує здатність системи охорони здоров’я і визначає алгоритм дій відповідно до 4-х рівнів небезпеки. Цей план забезпечує надання медичної допомоги всім нужденним зазначив Максим Степанов.

Як в Україні будуть боротися з коронавірусом: план уряду

  • Перший рівень небезпеки: кількість нових випадків Covid-19 на добу — в межах 5-7 тисяч. Україна перебуває зараз на цьому етапі. За словами Степанова, таке навантаження система охорони здоров’я може витримувати.
  • Другий рівень небезпеки: кількість нових випадків 8-10 тисяч на добу, заповненість ліжок хворими 70% по країні. В цьому випадку МОЗ почне розгортати тимчасові госпіталі поза установ охорони здоров’я, збільшить число медпрацівників у лікарнях, залучаючи людей з інших відділень і укладаючи нові контракти. За прогнозами міністра, на цьому етапі Україна опиниться у найближчі тижні.
  • Третій рівень небезпеки: кількість нових випадків 11-15 тисяч щодня, заповненість ліжок хворими мінімум 85%. На цьому рівні почнеться мобілізація всіх медичних працівників, буде організовано роботу відомчих заходів для цивільного населення і польові госпіталі, а також Україна повернеться до жорсткого карантину.
  • Четвертий рівень небезпеки: 20 тисяч нових випадків на добу, ресурси системи охорони здоров’я будуть вичерпані. На цьому етапі медики будуть вводити активацію протоколу медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги.
  • Раніше ми розповідали, які міста і райони України опинилися у “червоній” зоні карантину.

    Джерело: lady.tochka.net

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *