“Кентавр” атакує: що відомо про новий штам коронавірусу

На тлі війни в Україні ми трохи забули про пандемію коронавірусу.  Але, на жаль, ковід нікуди не подівся. Захворюваність зростає у всьому світі, у тому числі й в Україні. Так,  за минулий тиждень вона зросла, за даними МОЗ, на 35,5%.

Така тенденція до зростання захворюваності на ковід спостерігається, тому що вірус продовжує мутувати. Завдяки цьому він оминає пастки, які йому ставить наш імунітет. Так, тільки один штам “Омікрон” вже має три підвиди: BA.4, BA.5 та ВА.2.75. Останній “мутант” — ковід-новинка, яка з’явилася в Індії та отримала назву “Кентавр”.

Таке “ім’я” новому штаму коронавірусу дали завдяки Twitter зовсім випадково. Користувач цієї мережі Хаб’єр Остале написав про те, що він назвав підвид коронавірусу BA.2.75 на честь галактики. На диво, цей піст швидко став вірусним, і так за новим видом коронавірусом закріпилася ця гучна назва.

Які симптоми “Кентавра”

Як і будь-який коронавірус, “Кентавр” може розпочатися як банальна застуда. Людина відчуває сильну слабкість, головний біль, температуру. Також можливі неприємні прояви з боку шлунково-кишкового тракту: блювання, діарея.

“Кентавр” викликає сильний головний біль © freepik.com

Як і раніше, головною мішенню коронавірусу залишаються легені. Тому “Кентавр” також може викликати сильний кашель, пневмонію та, відповідно, зниження вмісту кисню в крові. Отже, при перших симптомах застуди роби тест на коронавірус і регулярно перевіряй рівень сатурації за допомогою пульсоксиметра. Нагадаємо, що для здорової молодої людини норма становить 98—99%. Якщо рівень кисню в крові 92%, це вже привід для госпіталізації.

Наскільки небезпечний “Кентавр”

Поки що немає достовірних даних про те, що “Кентавр” більш  небезпечний, ніж інші підвиди “Омікрону”. Як заявляють у Всесвітній організації охорони здоров’я, це питання зараз ретельно вивчається. Але одне вже точно відомо: “Омікрон” набагато заразніший, ніж попередні штами коронавірусу, але при цьому він менш агресивний, ніж вони. Тобто рідше викликає важкі форми захворювання на коронавірус.

Будемо сподіватися, що як представник сімейства “Омікрон” “Кентавр” також не буде надто агресивним, і більшість перехворіє на нього у легкій формі. Поки що ВООЗ навіть не віднесла цей підвид коронавірусу навіть у категорію Variant of concern (VOC)  — варіант, який викликає занепокоєння.

Часто коронавірус “Кентавр” нагадує звичайну застуду © freepik.com

Однак до “Кентавра” не варто ставитись недбало. Так, вірусологи Імперського коледжу Лондона заявляють про те, що у “Кентавра” набагато більше мутацій, ніж у “Омікрону” та інших його підвидів. А це означає, що він має більше можливостей заразити навіть тих, хто має вже імунітет, отриманий завдяки перенесеному захворюванню або вакцинації.

Як захиститися від “Кентавра”

В Україні поки що штам “Кентавр” не виявлено. За даними МОЗ, до нас дійшов лише підвид “Омікрону” під назвою ВА.5. Наразі виявили 7 випадків захворювання ним у Чернівецькій області.

Але, як показує практика, поява “Кентавра” в Україні — справа часу. Ще жоден штам коронавірусу не пролітав повз нашу країну. Тим більше, що цей підвид “Омікрону”, за даними ВООЗ, вже виявлено у більш ніж 15 країнах, у тому числі й у сусідніх європейських. Тож сподіватися на те, що все минеться, не варто, і восени може бути новий спалах коронавірусу.

Щоб захиститися від коронавірусу, зміцнюй імунітет за допомогою здорового харчування © freepik.com

Як до нього підготуватись? Потрібно приділити увагу своєму здоров’ю. Їж побільше сезонних овочів, фруктів, ягід, які багаті на вітамін С. Наприклад, болгарський перець, помідори, абрикоси, чорну смородину. Вони повинні бути на твоїй тарілці щодня і під час кожного прийому їжі. Тому що вітамін С водорозчинний, а це означає, що він практично не накопичується в організмі й виводиться із сечею.

Під час затишшя перед коронавірусною бурею також варто зайнятися своїми хронічними захворюваннями. Адже будь-яка хроніка підточує наш імунітет.

Сильно пригнічують його глисти. Тому, якщо ти любиш ласувати полуничкою прямо з грядки, проводиш багато часу на природі, з тваринами, обов’язково здай аналізи на наявність глистяної інвазії. І при виявленні паразитів якнайшвидше позбудься їх.

Займися зубами. Карієс — це постійне джерело інфекції, з яким мікрофлора ротової порожнини змушена боротися. Отримуємо хронічне зниження місцевого імунітету, і людина стає більш сприйнятливою до вірусів та бактерій.

Нагадуємо, що раніше ми писали про те,  як розпізнати алергію на глютен.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *