Як зміцнити імунітет восени: практичні поради лікаря

Як зміцнити імунітет © depositphotos

За вікном щосили розгулялися осінні холоди. Як то кажуть, птахи не співають, дерева не ростуть … і хочеться постійно сидіти вдома. Більшість з нас задається питанням зміцнення імунітету. Фізична активність, харчування, сон, стреси — ці фактори найбільше впливають на здоров’я і на імунітет зокрема. Спеціально для tochka.net, що робити, щоб зменшити ризик захворіти, а також зміцнити свій імунітет — розповів лікар-імунолог, педіатр Степан Бегларян.

Отримувати антитіла

По суті, поки людина не перехворіє якимось вірусним захворюванням, імуннітет до нього не виробиться. Потрібно отримати імунну пам’ять. Хоча, є віруси, від яких організм за століття еволюції не навчився позбуватися, а тільки пригнічувати.

Вакцинація

Що це означає? Потрібно познайомити організм з чужорідними антигенами за допомогою вакцини. Існують календар планової вакцинації.

Уникати великого скупчення людей

Там, де менше людей, там менше ймовірність підхопити вірус. Варто дотримуватися карантинних норм.

Не допускати зневоднення організму

Більше пити рідини. Не потрібно допускати зневоднення організму. Пересохла носоглотка легко може пропустити вірус. А легким більше подобається прохолодне вологе повітря.

Провітрювати приміщення і зволожувати повітря

Стартував опалювальний сезон, повітря в приміщеннях став сухим. Люди кашляють довше, носоглотка пересихає. Тому рекомендується частіше провітрювати і зволожувати повітря в приміщенні.

Як зміцнити імунітет © depositphotos

Відпочинок і збалансоване харчування

Намагатися не перевтомлюватися, сон повинен бути повноцінним і здоровим, а харчування збалансованим.

Чи потрібно додатково зміцнювати імунітет в холодну пору року?

Імунітет в холодну пору року не знижується, адже після літа і весни ми отримуємо великий запас вітамінів з сезонних продуктів. Тому осінь, організм більш ніж з запасом вітамінів. Просто в холодну пору року з’являється більше факторів, що збільшують ризик простудних і вірусних захворювань. В осінньо-зимовий час потрібно намагатися більше гуляти на свіжому повітрі, але не переохолоджуватися.

Як зміцнити імунітет © depositphotos

Читай матеріал про адаптогени і про те, чим вони корисні.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *