Як вийти із запою: поради, які дійсно працюють © depositphotos.com
Келих червоного вина за вечерею в п’ятницю ще не зробив нікого з нас менш здоровим. Заголовки в ЗМІ час від часу кричать про користь алкоголю, змушуючи нас забути про строгий сухий закон в своєму житті і піддатися вмовлянням подружки, випивши з нею по келишку ігристого на честь чергової радості.
Однак келишок і відро – це в корені різні речі і ти прекрасно про це знаєш. Алкоголь руйнує психічне здоров’я, негативно позначається на шкірі і змушує нас робити речі, на які ми б ніколи не зважилися, дотримуючись тверезість.
Особливо гострою ця проблема стала під час карантину через коронавируса в Україні. Вся справа в тому, що від нудьги багато з нас стали рятуватися не відвідуванням чергового онлайн-музею, а саме пляшкою чогось міцнішого. Келих сьогодні, два келихи завтра, а через тиждень – запій.
Так як же вийти з запою? Редакція tochka.net зібрала дієві поради для тих, хто планує позбутися згубної звички.
Як вийти із запою?
- Визначаємо, що ти в запої
Перед тим, як почати виходити із запою, потрібно зрозуміти, чи є він взагалі. Ось кілька індикаторів, які допомагають зрозуміти, що ти в запої:
Те, що алкоголь шкідливий для здоров’я, пояснювати не потрібно. Алкоголіки часто стикаються з моторошними головними болями, діареєю, проблемами з серцем, нудотою, аритмією і навіть галюцинаціями.
Проблему негайно потрібно вирішувати.
- Як самостійно вийти з запою?
В ідеалі, варто прийняти непросте рішення і звернутися до фахівців, які допоможуть діяти максимально безпечно і зменшать ризики рецидиву. Ні, не заговоритися у бабки, а поїхати до лікаря.
Якщо ж ти хочеш вийти із запою самостійно, варто ознайомитися з рядом важливих рекомендацій.
Запастися таблетками на той випадок, якщо ти будеш страждати від сильних фізичних болів – обов’язково. Саме знеболюючими, а не чарочкою, ти і будеш знімати похмілля.
Важливо: всі ліки, які ти приймаєш, повинні відпускатися без рецепта або бути схваленими лікарем.
Найважливіше джерело енергії, який поставить тебе на ноги швидше, ніж це роблять знеболюючі – їжа. Постарайся не їсти нічого жирного і важкого, віддавай перевагу легкозасвоюваній їжі. Кефір і бульйон в допомогу!
Харчові біодобавки теж хороше джерело найважливіших для відновлення організму вітамінів. Особливу увагу приділяють вітамінам групи В, для поліпшення роботи мозку і ясності розуму.
Деякі запійні алкоголіки стверджують, що алкоголь допомагає придушити неспокійний стан. З цим завданням так само ефективно справляються і не алкоголь, наприклад, валеріана.
Після вживання алкоголю, всі клітинки в твоєму організмі ніби висихають і їм потрібно заповнити кислотно-лужний баланс, за допомогою рідини. Лікарі рекомендують випивати багато води і стежити за тим, щоб зневоднення зводилося до мінімуму.
Суворо заборонено:
- виганяти алкоголь фізичними навантаженнями. У тебе може не витримати серце;
- курити;
- приймати контрастний душ;
- різко переставати пити алкоголь або міняти звичну випивку на слабоалкогольні напої. Це пояснюють тим, що вихід із запою повинен бути плавним, щоб не спровокувати великих психологічних або фізичних проблем.
Важливо не тільки захотіти вийти із запою, а й залучити вірних соратників, які допоможуть полегшити цей період. І пам’ятай: найкомпетентніші в цих питаннях люди – це лікарі.
Нещодавно ми розповіли про 7 важливих правил для тих, хто любить вино.
Джерело: lady.tochka.net