Як схуднути в 40 років?

40 років для багатьох – вік стабільності – сім’я, робота, яким і присвячується більшість часу і життєвого простору. При постійній зайнятості і стрімкому життєвому ритмі для себе часу залишається небагато. Тому не завжди вчасно вдається задуматися над появою зайвих кілограмів.

Тому найчастіше пошуком відповіді на питання: «Як схуднути в 40 років?» задаються, коли сантиметри на талії і зайві кілограми вже помітні «неозброєним оком».

І хоча, як справедливо можна замінити, в цьому віці пріоритети більше на «внутрішню» частину життя, ніж на пред’явлення себе зовні, бажання мати гарний вигляд і необхідність добре себе почувати ніхто не відміняв.

А повнота заважає нам відчувати себе молодими і привабливими, створює комплекси і знижує самооцінку. Крім того, зайва вага в цьому віці є провокуючим фактором для виникнення і розвитку ряду захворювань: серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, діабету та ін. А цей вік уже «не прощає» неуважного ставлення до здоров’я.

Чому зайва вага швидко збільшується після 40 років, але не знижується так само швидко? Які особливості схуднення в 40 років потрібно враховувати? Як харчуватися після 40 років, щоб схуднути і на що звернути особливу увагу?

Чи є ефективна дієта, яка допоможе худнути без шкоди здоров’ю після 40 років? І чи можна забезпечити харчування для схуднення в домашніх умовах? Від того, чи знайдете Ви правильні відповіді на ці питання, залежить успіх Вашого схуднення.

Причини появи зайвої ваги в 40 років

Причини набору ваги після 40 років – фізіологічні зміни, які відбуваються з віком в нашому організмі в поєднанні з низькою руховою активністю і збереженням високої калорійності харчування в порівнянні з реальними потребами нашого організму.

Навіть відсутність збільшення у вазі і гормональні зміни у жінок – не повинні призводити до втрати пильності. Потрібно враховувати процеси, які відбуваються в цьому віці: зменшення кісткової маси і втрата м’язової маси. Тому навіть при незмінній вазі, збільшення жирового прошарку на животі, талії і стегнах має насторожити.

В період життя від 40 до 60 років відбувається втрата приблизно 40% м’язової маси. Скорочення обсягу м’язів призводить до зменшення швидкості обміну речовин після 40 років – на 2-4% на рік, і веде до зниження основного обміну приблизно на 30% за період з 20 до 70 років.

На перший погляд може здатися що зміни незначні, але якщо подивитися на цифри, то за 10 років, при збереженні звичного харчування і способу життя, прибавка в вазі може скласти 10-15%, тобто від 6-8 до 12-16 кг і більше.

З зайвими кілограмами необхідно боротися, не тільки для того, щоб добре виглядати. Зайва вага часто стає причиною розвитку остеохондрозу, остеопорозу, деформацій суглобів і інших проблем опорно-рухової системи.

Але перш ніж шукати дієту для схуднення після 40 років, потрібно обов’язково з’ясувати причину появи зайвої ваги у Вашому конкретному випадку. Тільки після цього можна буде коригувати харчування без шкоди здоров’ю.

Головні помилки схуднення в 40 років

Коли жінка бачить, що її талія стає ширше з кожним роком, хоча вона харчується як зазвичай, методами боротьби з кілограмами і сантиметрами часто стають радикальні дієти – з мінімальною калорійністю і набором продуктів.

Різке обмеження в калоріях і суворі дієти можуть завдати шкоди здоров’ю і не дадуть стабільного результату. Навіть якщо деякий час вага буде знижуватися, при поверненні до звичного харчування кілограми повернуться, і можливо з надбавкою.

Ще одна помилка – виключення з раціону жирів. Брак жирів в харчуванні призводить до ще більших порушень обміну речовин, і як би це не здавалось парадоксально – провокує збільшення кількості жирової тканини, а також може негативно вплинути на стан шкіри, волосся, нігтів і т. ін.

Що потрібно робити для схуднення в 40 років? Якою має бути дієта для зниження ваги після 40 років?

Щоб дієта для схуднення для жінок після 40 років була ефективною, важливо враховувати наступне:

 • Оцінити стан здоров’я.
 • Необхідно поговорити з Вашим лікарем з приводу Вашої ваги і її впливу на Ваше здоров’я. Наступним кроком буде визначення Вашої здорового ваги і отримання рекомендацій з харчування. Краще звернутися для цих цілей до професійного дієтолога.

 • Переглянути раціон
 • Необхідно переглянути харчування. І питання не тільки в зниження калорійності, а й в зміні раціону. Якість харчування позначається не тільки на нашій вазі, але і на стані шкіри. Виключаємо кефірні, гречані, голодні і незбалансовані дієти, не слід дотримуватися і безсольових дієт, оскільки вони виводять рідину з організму.

  Як будувати свій раціон для схуднення після 40 років?

  • Знизити кількість жиру в раціоні: вибирати молочні продукти зі зниженою жирністю; майонезні заправки замінити на йогурт, лимонний сік, бальзамічний оцет; готувати страви з мінімальною кількістю жиру – так Ви зможете знизити калорійність раціону до 20%.
  • Харчуватися регулярно, рівномірно розподіляючи їжу протягом дня – обов’язково снідати, обідати і не відмовлятися від вечері.
  • Обов’язково слід включати в харчування білок, в тому числі і тваринний – пісні сорти м’яса, нежирний кисломолочний сир і твердий сир. Але рибу можна споживати і жирних сортів, оскільки в раціоні повинні бути присутніми корисні жири – полінасичені жирні кислоти Омега 3. Вони міститися в морській рибі (лосось, сардина, скумбрія, тунець), в кунжутній, лляній нерафінованій олії.
  • Скоротити вживання простих вуглеводів – містяться в цукрі, кондитерських виробах, випічці, у хлібі з білої муки, білому рисі, фруктових соках і ін.
  • Дотримуватися питного режиму. Вода необхідна для нормального обміну речовин, природної детоксикації організму і зволоження нашої шкіри.

  3. Підібрати оптимальне фізичне навантаження

  Важливу складову зайвої ваги визначає низька рухова активність. Жінки, які досить рухаються і тренуються, виглядають стрункішими і підтягнуті своїх ровесниць. Без фізичних навантажень тіло втрачає тонус, м’язи атрофуються, заміщаються жиром.

  4. Ставити реальні цілі для схуднення

  Не варто прагнути схуднути до розмірів, які були у Вас в двадцять років. Також не потрібно ставити собі нереальних цілей – наприклад, важити 55 кг при зрості 175.

  Найбільш адекватним і безпечним буде досягти Вашої фізіологічної норми, яку Ви зможете підтримувати постійно. Визначити Ваш здорову вагу можна за допомогою діагностики складу тіла на консультації у лікаря-дієтолога.

  Таку діагностику Ви можете пройти в DietCenter, а також відвідати консультацію лікаря-дієтолога, який допоможе розробити ефективний і безпечний план корекції ваги.

  У DietCenter Вам допоможуть схуднути без шкоди для здоров’я, сформувати правильні харчові звички, підтримувати стрункість фігури на довгі роки.

  Хочете ефективно схуднути після 40 років? Телефонуйте в Di

  Джерело: dietcenter.com.ua

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *