Як схуднути в 20 років?

Як схуднути в 20 років? Це питання все частіше починає хвилювати молодих людей. Якщо ще два-три десятиліття тому ця проблема була актуальною переважно для людей середнього і більш зрілого віку, то сьогодні питання: «Як схуднути і утримати нормальну вагу?» – хвилює 25-річних, 20-річних, і навіть підлітків і дітей.

Блага цивілізації забезпечують нас всім необхідним. Не потрібно витрачати багато сил і енергії на «добування» їжі, її можна купити в будь-якому продуктовому магазині. З прискоренням ритму життя супермаркети все більше пропонують їжі швидкого харчування, напівфабрикатів, снеків – продуктів з високою калорійністю і низьким вмістом корисних речовин. Дозвілля, та й основний час роботи і навчання більшості проходить в сидячому положенні з мінімальною кількістю фізичної активності.

Ці та інші фактори призводить до появи і накопичення зайвих кілограмів і сантиметрів. І вже до двадцяти років молоді люди нерідко мають  зайву вагу, яка стає не тільки естетичної проблемою. Надмірні жирові відкладення створюють додаткове навантаження на організм, в результаті у молодих дівчат і хлопців в 20-25 років діагностують підвищення тиску, цукровий діабет та інші «хвороби цивілізації», які раніше виникали в більш пізньому віці. До того ж повнота псує фігуру, її власники часто соромляться свого тіла, «заробляють» комплекси, мають труднощі в спілкуванні та в відносинах з протилежною статтю.

Всього цього можна уникнути, якщо вчасно зайнятися нормалізацією ваги. Але як правильно схуднути в 20 років, щоб зайві кілограми не повернулися? Чи є принципова різниця, як худнути дівчині і хлопцю? Як визначити, чи є у мене зайва вага? І чи можна знайти дієту, яка буде ефективною для всіх двадцятирічних?

Усвідомивши необхідність зниження ваги, дуже важливо не вдаватися до крайнощів – у вигляді голодування або незбалансованих низькокалорійних дієт, надмірних занять спортом. Ні перше, ні друге не буде ефективним, щоб схуднути в 20 років. Такі міри якщо і принесуть ефект, то короткочасний – і з поверненням до звичного харчування втрачені кілька кілограмів повернуться з «добавкою». Крім того, голодування і низькокалорійні дієти навіть для молодого двадцятирічного і, здавалося б, сильного організму можуть обернутися серйозними проблемами: гормональними порушеннями, захворюваннями шлунково-кишкового тракту, порушенням обміну речовин, авітамінозом, психологічними зривами і тільки посилять проблему.

Так що ж необхідно робити, як ефективно і безпечно схуднути в 20 років, щоб вага не повернулася?

Для цього необхідно почати з основного – з’ясувати, чи дійсно наявні зайві кілограми; якщо так, то якою має бути нормальна вага хлопця чи дівчини в 20 років в кожному конкретному випадку і встановити причину появи зайвих кілограмів.

У чому причина появи зайвої ваги в 20 років?

Причини можуть бути різні, як і в будь-якому іншому віці, серед основних можна виділити:

 • неправильне, незбалансоване або надмірне харчування;
 • недостатня рухова активність;
 • захворювання і проблеми зі здоров’ям, які призводять до появи і накопичення надмірної ваги;
 • психологічні стани та ін.

Якою б не була причина – зниження ваги має бути поступовим. Існують різні погляди на оптимальну і безпечну швидкість зниження маси тіла, але найбільш прийнятним є від 2% до 5% початкової маси в місяць. В цьому випадку зниження маси тіла буде відбуватися за рахунок зниження кількості жирової, а не м’язової маси, і таке схуднення буде прийнято організмом не як стресова ситуація.

Оскільки причини надмірної ваги можуть бути різні, то правда в тому, що універсальної методики: «Як схуднути дівчині в 20 років» або «Як схуднути хлопцю в 20 років» не існує, як і «абстрактної універсальної дієти», яка підійшла б усім.

 Звичайно, в інтернеті можна знайти опис «ефективна дієта для дівчини в 20 років», «ефективна дієта для хлопця в 20 років», дієти «Як схуднути за тиждень в 20 років» і т. ін. Але спроба «посидіти» на будь-якій з них завершиться в кращому випадку нічим, замкнутим колом надмірної ваги: ​​«зайва вага – різке обмеження їжі – зрив – переїдання – зайва вага».

Справа в тому, що кожна людина індивідуальна. Це означає, що дієта, ефективна для однієї двадцятирічної людини (з певною вагою, станом здоров’я, обміном речовин, уподобаннями в їжі, способом життя і т. ін.), не буде ефективною для іншої 20-річної. На жаль, не можна знайти універсальне меню, яке допоможе схуднути всім.

Проте, існують загальні правила, які допоможуть схуднути.

Правила, які допоможуть схуднути в 20 років

Основні правила схуднення підходять для будь-якого віку, і в двадцять років вони теж будуть основою для безпечного і ефективного зниження ваги:

 • Визначення причин проблем з вагою. Дуже важливо зрозуміти, що спровокувало появу зайвих кілограмів: малорухливий спосіб життя і переїдання або функціональні розлади організму. Допоможе відповісти на це питання консультація фахівця – лікаря-дієтолога.
 • Підбір меню з урахуванням індивідуальних особливостей організму і харчових звичок. Дієта для схуднення не повинна бути «голодною», і повинна складатися індивідуально з урахуванням віку, статі, особливостей здоров’я і способу життя. Продукти в меню потрібно підбирати таким чином, щоб вони забезпечували організм необхідними речовинами і при цьому сприяли зменшенню ваги. Важливо стежити не тільки за калорійністю їжі, але і за її збалансованістю.
 • Встановлення режиму харчування. Необхідна умова ефективного схуднення – режим харчування, для кожного може бути свій – від 3 до 6 прийомів їжі за день. Причому важливо не тільки визначити, скільки прийомів їжі і в який час буде, але і забезпечити правильний розподіл їжі протягом дня.
 • Формування здорових харчових звичок. Важливо не просто вибрати ефективну дієту для схуднення в 20 років, а й навчитися харчуватися так, щоб проблема надмірної ваги більше не виникала у Вашому житті. Це процес не швидкий, але він необхідний, щоб, схуднувши в двадцять років, Ви могли підтримувати себе у формі довгі роки.
 • Ви хлопець чи дівчина 20-ти років, і прочитавши цю статтю, злякалися, що відповідь на питання «як схуднути в 20 років» виявилася занадто складною? Не варто здаватися і відмовлятися від нормалізації ваги! Ви завжди можете звернутися за допомогою до фахівців!

  Лікарі DietCenter допоможуть Вам розібратися з причинами появи зайвої ваги, проведуть повноцінне обстеження, розроблять план лікування, складуть індивідуальну дієту з урахуванням особливостей Вашого організму і допоможуть сформувати здорові харчові звички. У DietCenter Ви отримаєте смачне і здорове меню зі звичних продуктів, завдяки якому Ви зможете знижувати вагу без голодування і стресу.

  Хочете схуднути? Запишіться на прийом до фахівця DietCenter!

  Джерело: dietcenter.com.ua

  No votes yet.
  Please wait...

  Читайте также:

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован.