Як схуднути при «сидячій» роботі

Більше 50% людей, які працюють в офісі і мають малорухливу роботу, пов’язану з необхідністю подовгу сидіти, інтелектуально трудитися, які відчувають емоційні навантаження у вигляді дедлайнів, термінових завдань, регулярно набирають вагу.

Напружений робочий графік, відсутність часу на повноцінне харчування і відпочинок, низька фізична активність – причини підвищеної стомлюваності, зниження імунітету, що впливають на обмінні процеси, травлення; при цьому страждає здоров’я судин і серця, прискорюються процеси старіння, накопичуються зайві кілограми.

Як допомогти собі в такій ситуації? Чи можна, працюючи в офісі, залишатися струнким? Як схуднути при сидячій роботі, якщо надмірна вага вже є? Чи можна правильно харчуватися за умов постійної зайнятості і схуднути офісному працівнику?

Причини появи зайвої ваги

Більше 80% офісних співробітників роблять неправильний вибір їжі для харчування в офісі, відсутній нормальний режим харчування – багато хто змушений пропускати обід через дефіцит часу, замінивши його на швидкий перекус у вигляді булок, бутербродів, фаст-фуду.

Здавалося б, причини появи зайвої ваги при «сидячій» роботі очевидні – нестача руху, надлишок калорій, що надходять з їжею. Але це тільки вершина айсберга, насправді все набагато складніше.

Серед причин, які можуть провокувати появу зайвої ваги:

 • ендокринні захворювання;
 • генетична схильність;
 • нездорові харчові звички;
 • високий рівень стресу;
 • вплив оточення;
 • емоційна незадоволеність;
 • прийом певних лікарських препаратів та ін.

Тому, перш ніж думати про те, «як схуднути на сидячій роботі», важливо виявити причини, що призводять до відкладення надмірної ваги і з урахуванням цієї інформації планувати раціон для схуднення офісного працівника.

Яким же має бути харчування для схуднення чоловіка або жінки при «сидячій» роботі?

Для зниження ваги важливий регулярний режим харчування, з рівномірним розподіленим їжі протягом дня, без вживання добової норми калорій за одним присідом.

Типові помилки в харчуванні офісного співробітника

 • Пропуск сніданку. Чашка кави або чаю вранці замість сніданку – стандартна ситуація для багатьох людей з інтенсивним графіком роботи і життя. Сніданок необхідний вашому організму для працездатності, гарного самопочуття і попередження підвищеного апетиту у вечірній час.
 • Пропуск обіду. Високе завантаження – це не привід не обідати. Кава з булкою або бутербродом – теж не варіант. В обідній прийом їжі ваш організм повинен отримати максимум необхідних поживних речовин. Якщо у вас «сидяча» робота, і Ви хочете схуднути, у Вашому розкладі обов’язково повинен бути повноцінний обід.
 • Багато кави впродовж дня. Кава має тонізуючий ефект, але її вживання не дасть тієї енергії, яку забезпечить прийом їжі, а при надмірному вживанні напій може негативно позначитися на здоров’ї.
 • Висококалорійна їжа для перекусів. Чіпси, цукерки, печиво і тістечка – дуже калорійні, вони можуть на час знизити відчуття голоду, але не забезпечать організм необхідними поживними речовинами, крім того Вам скоро захочеться знову їсти.

Протягом робочого дня крім повноцінного обіду у вас можуть бути 1-2 перекуси, але це повинні бути продукти, які допоможуть вам доповнити раціон, зробити його більш різноманітним і корисним, наприклад: натуральний йогурт, нежирний сир або кисломолочний сир, фрукти або трохи горіхів.

Навіть в найщільнішому робочому графіку можна знайти час для повноцінного обіду, якщо заздалегідь продумати і організувати.

Кожна людина індивідуальна. Щоб схуднути при «сидячій» роботі потрібно почати зі з’ясування і усунення причин, що призводять до збільшення ваги. Розробити раціон, який буде враховувати Ваші харчові звички, стан здоров’я, особливості способу життя і можливості організації харчування для зниження ваги при роботі в офісі.

Дієтолог зможе допомогти Вам у досягненні цієї мети, розробити індивідуальну програму корекції ваги і план харчування для схуднення з урахуванням Ваших індивідуальних особливостей, життєвого стилю і роботи.

Фахівці DietCenter проведуть діагностику, з’ясують причини і фактори, які призводять до набору ваги у Вашому випадку, розроблять програму для зниження ваги і раціон для схуднення при «сидячій» роботі.

Спеціально для тих, хто хоче схуднути, продовжуючи вести звичний спосіб життя і роботи, в DietCenter розроблена дієтологічна програма «Офісна». Вона забезпечує збалансоване харчування для схуднення людей з інтенсивним графіком роботи і життя, дозволяє харчуватися смачно і просто, не витрачаючи занадто багато часу на приготування їжі.

Навчіться керувати своєю вагою! Зателефонуйте в DietCenter просто зараз!

Джерело: dietcenter.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *