Криза середнього віку трапляється не тільки з чоловіками, хоча про неї прийнято говорити набагато менше. Не варто думати, що криза середнього віку у жінок пов’язана з певними подіями, але з причинами кризи стикається практично кожна жінка.
Будь-який психологічний стан не проходить безслідно для нашого організму і позначається на всіх процесах життєдіяльності. Діагностувати у себе кризу середнього віку зможе кожна жінка, яка ознайомлена з синдромами прояви кризи. Ми зібрали всі ознаки того, що жінка переживає кризу середнього віку і пропонуємо тобі як слід уважно вивчити ці симптоми. Пам’ятай, що тим, хто озброєний, набагато простіше боротися з проявом кризи.
Як проявляється криза середнього віку у жінок
Кризу середнього віку у жінок не так складно переплутати з гормональним збоєм, як здається на перший погляд. Основні симптоми можна поділити на психологічні і фізичні прояви кризи. Ми створили дві групи симптомів, щоб тобі було легше зорієнтуватися і діагностувати кризу.
Як проявляється криза середнього віку у жінок: психологічні симптоми
Порівняння себе з більш успішними однолітками. Подумати тільки: Кайлі Дженнер потрапила на обкладинку Forbes в 21, а тебе навіть на дошку пошани у фінансовому відділі не повісиш до 35 років. Якщо тебе раптом починають відвідувати. такі думки – це ознака кризи середнього віку.
Ти боїшся того, що не встигла стати успішною. Коли з’являються думки про те, що життя витрачена даремно, а починати робити щось вже пізно, починається криза.
Тобі раптом хочеться освоїти щось нове – вивчити мову, навчитися грати на музичному інструменті, писати, малювати. Це може випливати з пункту вище. Як правило, раптова тяга до чогось незвичайного – спосіб довести самій собі, що ти ще можеш дивувати і поглинати нову інформацію. Або виправити те, в чому раніше не відбулася.
Ти починаєш боятися старості і смерті. Роздуми про те, що ж буде “після” – це нормально в будь-якому віці. Але в парі з іншими ознаками, це може вказувати на те, що у тебе криза середнього віку.
Ти хочеш отримувати почуття екстриму і викиди адреналіну. Нагадати собі про те, що ти ще молода і схильна до авантюризму можуть стрибки з парашутом, їзда на швидких швидкостях або бажання освоїти танці на пілоні.
Ти хочеш кинути роботу. Начебто і зарплата влаштовує, і колектив класний, але є шанс на те, що десь тебе чекає твоє справжнє покликання і ця думка не дає тобі спокою.
Всі ці думки запросто можуть виникати і у тих, кому до кризи середнього віку ще далеко. Тим, хто жадає змінюватися, розвиватися і рости, ці пункти не обіцяють нічого поганого і навіть позитивно позначаються на загальному сприйнятті світу. Варто нагадати про те, що вік жінок, які потрапляють в групу ризику від 30 до 40 років.
Як проявляється криза середнього віку у жінок: фізичні симптоми
З’являються шкідливі звички. Якщо раніше ти пила тільки по п’ятницях і суботах, то тепер ти частіше балуєш себе вином в будні дні і куриш в два рази більше. Або просто починаєш курити.
Ти бачиш дзеркалі обличчя жінки, яку не пощадив час.З’явилося більше зморшок, які важко назвати мімічними, проявилася перша сивина і шия починає видавати твій справжній вік.
Ти починаєш посилено працювати над фізичною формою. Більше думок о. спорті, більше продуктів правильного харчування, з’являється абонемент в спортзал і ти купуєш кросівки для бігу. До справи доходить не завжди.
Для того, щоб продовжити життя і поліпшити здоров’я ти вдаєшься до крайніх заходів. Тепер на твоїй кухні можна знайти не тільки рис і макарони, а й харчові добавки з вітамінами, китайський чай для пружної шкіри і сіль із сліз єдинорога. Ми рекомендуємо ретельно перевіряти інформацію про тих добавках, які ти приймаєш і не робити великих ставок на омолоджуючий ефект. Це рідко допомагає.
Твоя пам’ять погіршилася. “Ну де ж, блін, ці ключі?”.
Ти частіше хворієш і скоро отримаєш дисконтну карту у місцевого терапевта. Проблема не стільки в тому, що ти дійсно почала хворіти, але і в тому, що ти маніакально іщещь інші хвороби.
Насправді, проблема кризи середнього віку рідко проходить повз будь-якої жінки. Так чи інакше, ми починаємо шукати відповіді на запитання, куди ж іде молодість і намагаємося всіма силами продовжити безтурботну юність. У кризі середнього віку немає нічого особливо страшного, але якщо ти постійно відчуваєш дискомфорт – звернися до психолога. Фахівець допоможе якомога м’якше пережити цей період.
Дізнайся коли треба робитиУЗД під час вагітності і скільки разів можна.