Як попередити тромбоз при коронавірусі: лайфхаки від лікаря

Коронавірус, на жаль, не здає свої позиції. Як повідомляє МОЗ, за останній тиждень жовтня виявили 16378 нових випадків зараження ковідом, з них було госпіталізовано 3900 осіб. 

Наразі в Україні орудує штам “Омікрон”. Чи дістався до нас його агресивний варіант під назвою «Цербер», поки не відомо. Але відомо про особливості коронавірусу цієї осені. Одна з них – почастішала кількість тромбозів. Причому, як зазначає лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська, зараз це може відбуватися чи не на початку захворювання. Як уникнути тромбозу при коронавірусі? Читай у статті tochka.net.

Що таке тромбоз?

При ковіді кров  стає густішою, і це веде до тромбоутворення. Тромбоцити склеюються один з одним, утворюючи тромбоцитарну пробку. Так розвивається тромбоз. Його небезпека полягає в тому, що тромб, який утворився, наприклад, у нижніх кінцівках, може відірватися і “полетіти” вгору. А там він може закупорити собою, наприклад, легеневу артерію.

Як захиститися від тромбозу при коронавірусі

Знаючи про те, що ковід може провокувати розвиток тромбозу, лікарі включили до протоколу лікування гепарини. Це антикоагулянти, які, зменшуючи згортання крові, попереджають утворення тромбів.

Але це не означає, що як тільки людині поставили діагноз “коронавірус”, їй необхідно відразу ж приймати антикоагулянти. Це можна робити лише за призначенням та під контролем лікаря. Річ у тім, що ці препарати при неправильному застосуванні можуть викликати кровотечу. А якщо людина має ще й високий тиск, то навіть можуть спровокувати інсульт. Тому з антикоагулянтами при коронавірусі потрібно бути дуже обережним.

Але є безпечні лайфхаки, які можуть запобігти тромбозу. Ними поділилася лікар-кардіолог Катерина Амосова.

  • Лайфхак 1. Держи ноги вище голови

При будь-якій хворобі краще більше лежати для того, щоб імунній системі було легше впоратися з вірусом. Коронавірус у цьому плані не виняток. Тим більше, що при ньому часто буває такий стан, коли важко поворушити пальцем. А ворушитися таки треба. Особливо рухати ногами.

Як пояснює Катерина Амосова, саме рух – найкраща профілактика загусання крові та утворення тромбів. Річ у тім, що коли ми лежимо пластом, не працюють м’язи нижніх кінцівок. А  саме вони працюють як насос, виштовхуючи кров і допомагаючи тому, щоб вона рухалася з вен у праві відділи серця.

Тому, лежачи в ліжку, періодично піднімай ноги, згинай та розгинай їх. Під ноги поклади подушки так, щоб вони були вище голови. Якщо є сили, то вставай і хоч трохи ходи. Пройдися до кухні, щоб попити води, наприклад. Вийди на балкон подихати свіжим повітрям.

Піднімай ноги вище голови для профілактики тромбозу © freepik.com

  • Лайфхак 2. Пий достатньо рідини

Ще один друг тромбозу – дефіцит рідини в організмі. Чим більшу спрагу ївідчуває людина, тим густіше в нех кров. Тому, хворіючи на коронавірус, та й на інші важкі вірусні захворювання, не допускай того, щоб твої губи були сухими (це головний симптом зневоднення). Причому, як радить Катерина Амосова, чим вища температура, тим більше має пити людина.

Підійде звичайна вода, чай із лимоном. Пам’ятай, що малиновий чай має потогінний, а значить зневоднювальний ефект. Тому якщо п’єш цей напій, пий додатково ще воду.

Також необхідно стежити, щоб був водообмін. Тобто з людини має вийти приблизно стільки ж рідини, як і увійшло. В іншому випадку може зрости навантаження на серце.

Для сердечників кількість рідини, що випивається, особливо при хворобі, повинен розрахувати їх лікар-кардіолог. Їх надлишок рідини також небезпечний, як та її дефіцит.

Нагадуємо також, що від ускладнень коронавірусу та госпіталізації захищає своєчасна вакцинація. Наразі, за даними МОЗ, в Україні дозволили робити бустерну дозу дітям від 12 років.

Раніше ми писали про те, коли будуть магнітні бурі в листопаді

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *