Як кинути курити, якщо ти цього дійсно бажаєш

Як кинути палити © Depositphotos

Сьогодні, 31 травня, Всесвітній день без тютюну 2021. Це свято заснувала Всесвітня організація охорони здоров’я ще у 1987 році і не випадково, адже тютюн є причиною 7 млн смертей щорічно. Всесвітній день без тютюну покликаний привернути увагу суспільства до проблеми тютюнової епдеміі. У світі наразі вживаються активні заходи із боротьби з тютюнопалінням. Найефективніші — заборона реклами, стимулювання продажів, спонсорства тютюну та підвищення податків на тютюнові вироби.

Сьогоднішнє свято відмінний привід задатися питанням «Як кинути курити?». Адже про шкоду куріння стільки сказано і написано, навіть на самих пачках сигарет, що цей факт просто не викликає сумніву: курити шкідливо!

Другий важливий факт: кинути курити доволі складно і зовсім не всім під силу, інакше це питання не зводився би в ранг такої серйозної проблеми, а тим більше не було би потреби проводити Всесвітній день без тютюну або день боротьби з курінням. 

Як кинути палити? Існує безліч способів, засобів і методів боротьби з курінням і навіть ціла індустрія в противагу тютюновій. Всілякі нікотинові пластирі, жуйки, цукерки, електронні сигарети. Вибирай будь-який. Але найперше, важливе і головне в боротьбі із згубною звичкою — це тверде рішення, що ти кинеш курити.

Отже, як кинути курити, якщо ти дійсно цього сильно бажаєш

Як кинути палити © Depositphotos

  • Як кинути курити в домашніх умовах: список плюсів і мінусів

Розділи аркуш навпіл і ліворуч напиши список негативу, який ти отримуєш в результаті куріння, а праворуч — ті позитивні моменти, які тобі дає твоя шкідлива звичка. Напевно лівий стовпчик виявиться довшим. А тепер чесно відповідай собі на питання, ти дійсно хочеш кинути курити? І якщо справжнього бажання ти не відчуваєш, тоді далі читати нашу статтю тобі просто не має сенсу.

  • Як кинути курити самостійно: підміна

Навпроти кожного позитивного пункту свого списку впиши, яким чином можна було б замінити сигарету. Наприклад, функцію «відволікає» можна легко замінити якимось масажером для пальців, навіть елементарно навчитися крутити в пальцях олівець. А «зняття стресу» досягти прогулянками на свіжому повітрі. Тепер залишилося втілити цю підміну в життя.

  • Як кинути курити, якщо немає сили волі: цікавість

Згадай, як ти починала. Подруга підштовхнула: «ну, спробуй». Спрацювала думка: «від однієї сигарети нічого не буде». Виникла гостра цікавість: раз всі курять, значить, у цьому є певний кайф і т.д. Якщо ти почала з цікавості, то і кинути курити ти точно зможеш, причому, тобі допоможе та ж сама мотивація — цікавість і азарт. Поглянь навколо: скільки народу намагається звільнитися від цієї звички, скільки сил і коштів на це викидається. І ті, кому це вдається, вважаються мало не героями! Хіба тобі не цікаво дізнатися, в чому тут, власне, проблема? І хіба ти слабша за інших? Адже це ж так просто — взяти і кинути (як було просто взяти і почати). Ті ж самі дії, тільки з протилежним знаком. Ти начебто саму себе береш на «слабо».

  • Як кинути курити самостійно: самоповага

Пообіцяй сама собі, що кинеш курити. Причому, постався до цього доволі серйозно. Основний стимул тут — любов і повага до самої себе. Ніхто не стане поважати тебе, якщо ти сама себе не поважаєш! До речі, автору цих рядків саме цей спосіб допоміг позбутися згубної звички. Так, я кинула курити, бо сама собі дала слово це зробити. А тепер цей же принцип самоповаги застосовую до близького чоловіка, допомагаючи йому вибратися з такої ж залежності.

  • Як кинути курити, якщо немає сили волі: підступний мозок

Відразу ж звикнися з думкою, що не можна йти на поводу у власного винахідливого мозку, зголоднілого за нікотином. Він, спритний і підступний, буде придумувати безліч відмазок, відмовок і виправдань, чому тобі потрібно цієї ж миті покурити, а кидання можна відкласти на завтра, на потім, на через місяць тощо. Він всіма правдами, але скоріше, неправдами, буде прагнути отримати жадану дозу наркотику, до якого він так звик. Тримай себе в руках!

  • Відмова від куріння: що відбувається по днях

Приготуйся до того, що відмова від куріння по днях принесе зміни, причому далеко не найрадісніші. І поряд із захопленням одужання і гордістю за себе, ти отримаєш і вкрай неприємні симптоми: роздратованість, нервозність, безсоння, перебої в роботі серця та інших органів, перепади артеріального тиску, підвищення або спад апетиту, набряки, слабкість, кашель і знову роздратованість. Твій організм через силу розлучається з нікотиновою залежністю.

Але не варто сприймати ці симптоми, як сигнал до того, що тобі потрібен допінг нікотином. Це як хвороба, яку потрібно пережити. Зате потім прийде фаза стабільного одужання і повної звільненості від нікотинового зла. Просто перетерпи, як ангіну, вагітність або нудоту на зльоті/посадці.

Раніше ізраїльські вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *