Малина © depositphotos.com
Кажуть, що користь ягід можна відчути і саме тому ми можемо сильно їх любити. Можливо, це правда, адже рідко зустрінеш дорослого або дитиню, яка не любить малину. У липні, коли малину можна купити на ринках і в супермаркетах та навіть зірвати з куща на дачі, гріх не скористатися можливістю наїстися і оздоровитися. І щоб ти їла ягоди більш усвідомлено, tochka.net вирішила розібратися, чому малина не просто смачна, а й корисна для жінок ягода.
Користь малини для здоров’я:
Малина корисна для всіх, але більшу користь вона приносить жінкам. Фолієва кислота, вітамін С та інші мікроелементи, які містяться в цих ягодах, дозволяють блокувати процес старіння клітин. А ще з допомогою малини можна схуднути, омолодитися і просто наїстися вдосталь.
- Малина в косметології
У народній і промисловій косметології малину використовують через кількість антиоксидантів та інших активних компонентів, які покращують шкіру і волосся і зсередини, і зовні. Маски з малини тонізують і поліпшують колір обличчя, позбавляють від лущення і вугрової висипки, вирівнюють дрібні зморшки і зменшують пігментацію.
Якщо ж ти будеш обполіскувати волосся настоянкою з малинового листа, то вони почнуть краще рости, стануть міцнішими і більш блискучими.
- Малина для вагітних
Вважається, що малиновий чай може полегшити пологи жінки. Але пити його потрібно грамотно і під наглядом фахівця. Як малина допомагає вагітним? Алкалоїд фрагрін, який міститься в листі малини, стимулює так звані тренувальні перейми. Це налаштовує організм на підготовку до пологів: періодично, нерегулярно, виникає напруга матки, схоже на сутички. Під час цього нехворобливих процесу м’язи скорочуються і тренуються, шийка розм’якшується і пологи проходять легше.
Зверни увагу на те, що часто лікарі не рекомендують пити малиновий чай до 36-го тижня, а потім потрібно починати поступово, зі склянки в день. Кількість малинового чаю потрібно подвоювати щотижня.
Допомагає малина і після пологів, якщо матка погано скорочується, малиновий чай допомагає жінкам і в цьому.
Малина © depositphotos.com
- Малина для схуднення
Ця ягода ідеально підходить для фруктових дієт. Крім того, що малина смачна, корисна і поживна, вона ще й низькокалорійна – в 100 грамах свіжих ягід міститься всього 50 ккал. При цьому, малина поліпшує кровообіг, прискорює метаболізм; сприяє м’якому очищенню від токсинів і «зайвої» води, полегшуючи роботу нирок і інших органів.
Для початку спробуй короткі дієти на два-три дні. Зразкове меню для такої дієти:
- Сніданок – 100 г малини з йогуртом (200 г)
- Ланч – 100 г малини і дві чайні ложки меду
- Обід – 150 г відвареної риби або курки, салат (огірки і помідори), малиновий чай або сік
- Вечеря – малина (100-150 г), горіхи (1 ст.л.), стакан йогурту (кефіру, ряжанки та ін.).
Коли вийдеш з дієти, продовжуй є її замість перекусів і використовуй для приготування десертів, соків і коктейлів.
- Шкода малини
Але, не дивлячись на безліч плюсів і користь ягід, малина може зробити шкідливий вплив на організм. Так, люди, які страждають від подагри або деяких хвороб нирок корисні якості цієї ягоди не оцінять. Також малина протипоказана хворим на сечокислий діатез.
І пам’ятай, що малина не підходить людям, що страждають запорами і захворюваннями нирок, а також мають непереносимість до будь-яких речовин, що входять до складу листя. Краще проконсультуйтеся з лікарем перед тим, як впустити в своє життя малину, малинові листя і “ягодотерапію”.
Зверни увагу на те, що вживання ягід малини в великій кількості може викликати сильну алергічну реакцію.
Нагадаємо, ми зібрали для тебе лайфхаки з порятунку від головного болю за допомогою продуктів.
Джерело: lady.tochka.net