У дитинстві ми їли масло з усім, що потрапляло під руку, не хвилювалися про кількість цукру в фруктах і ніколи не відмовлялися від другої порції смаженої картопельки.
Час не стояв на місці і ми дізналися що таке метаболізм, як важко даються відпрацювання на тренуваннях за зайву цукерку і повністю відмовилися від глютену (якщо не по-справжньому, то хоча б в Instagram).
І поки ми влаштовували бойкот продуктам, без яких раніше не могли жити, виявилося, що вони не такі вже й шкідливі. Головне не їсти їх центнерами.
5 корисних продуктів, які прийнято вважати шкідливими
Вершкове масло. У складі вершкового масла міститься дуже багато корисних вітамінів D, А, Е, С, В. Якщо ми прибираємо цей продукт з раціону, то робимо ведмежу послугу організму. У тих, хто відмовився від вершкового масла, псується волосся, нігті і шкіра. Звичайно з’їдати по півпачки масла за день не варто, але і шукати замінники теж не варіант.
Цукор. Цукор, на превеликий подив більшості людей, це не тільки основна складова більшості швидких вуглеводів (тортиків, пончиків і тд), але і елемент, з якого складаються корисні фрукти і овочі. Не радимо налягати на моркву і банани, але виключати їх з раціону теж не рекомендуємо.
Червоне вино. Шкода червоного вина занадто перебільшений. Звичайно, якщо у тебе є проблеми з алкоголем і келишок в твоєму уявленні – це не менше, ніж каністра, то вживання вина може бути причиною великих проблем. Але келих червоного вина здатний запобігти утворенню тромбів і пошкодження судин.
Нежирний сир. Сир фета може не тільки втамувати твій голод і надати улюбленому базиліку зовсім інший смак, але і допоможе контролювати вагу і знизити тиск. Фантастика якась.
Картопля. Ні, не поспішай бігти в найближчий ресторан швидкого харчування, ми не про картоплю у фритюрі. Але смажена картопля теж не обіцяє тобі нічого жахливого, адже крохмаль, який міститься в овочі, з легкістю перешкоджає всмоктуванню жиру. Але все ж, варто звернути увагу на більш гуманні для організму способи приготування картоплі – запікай або вари. Цей корисний овоч і збагачує організм калієм, аскорбінової кислотою, клітковиною і фосфором.
І головне – не заганятися. Важливо не те, яку шкідливу їжу ти їси, а те, в яких кількостях.
Не квапся називати себе food-експертом. Спочатку дізнайся все про 6 продуктів, які не можна їсти натщесерце.