Холодова алергія: як розпізнати проблему та вирішити її

У більшості людей алергія асоціюється з квітковим пилком, котячою шерстю або “хімією”. На жаль, її провокаторів набагато більше, і один із них зовсім несподіваний. Це холод. Люди, які страждають на холодову алергію, можуть страждати не тільки в сильний мороз. Їх може «обсипати» і просто через пориви холодного вітру або після того, як вони вип’ють чогось холодненького.

Що ж це за така напасть? Чому виникає алергія на холод? І як від неї захиститись? Про це на своєму ютюб-каналі розповіла лікар-дерматолог, професор  Тетяна Святенко.

Симптоми холодової алергії

Навіть після короткочасного перебування на холоді або після контакту з холодовими факторами (холодний напій, вітер) у людини можуть виникнути різні висипи. Почервоніння, пухирі, схожі на укус комара, червоні плями. Людина також може відчувати сильне печіння на цих ділянках, свербіж. 

Ряд пацієнтів може також відзначати системні реакції, такі як:

 • головний біль; 
 • озноб; 
 • задишка; 
 • прискорене серцебиття. 

Вони можуть призвести до крайнього ступеня прояву холодової алергії – анафілоктичного шоку. Це зустрічається рідко, але все ж таки зустрічається.

Отже, алергія на холод – це досить серйозна медична проблема, яка потрапляє в зону уваги різних фахівців. Наприклад, сімейного лікаря, дерматолога, алерголога.

Домашній тест

Такі симптоми можуть бути при інших неполадках зі здоров’ям. Щоб переконатися, що в тебе саме алергія на холод, можна провести домашній тест. Для цього необхідно прикласти до зап’ястя шматочок льоду. Через 20-30 хвилин необхідно подивитися на результат дії холоду. Якщо на шкірі з’явиться висипання, печіння, набряк, то, з великою ймовірністю, можна припускати, що людина страждає алергією на холод. 

Хто в зоні ризику

У Фінляндії було проведено дослідження на 200 добровольцях. У його ході з’ясувалося, що найчастіше на холодову алергію страждають жінки у віці 30-35 років (70% з тих, хто брав участь у дослідженні). Крім того, кожен третій з учасників відзначив наявність інших алергічних реакцій. Тобто це говорить про те, що  ризик появи алергії на холод більше у тих, у кого вже є алергія на щось інше. 

Як лікується алергія на холод

Поява на шкірі різних висипів після дії холоду говорить про те, що в організмі запустився цілий каскад реакцій, у тому числі вироблення гістамінів. Це біологічні речовини, які провокують появу набряку, сверблячки, висипань. Тому насамперед необхідно прийняти антигістамінний препарат. 

Обов’язково потрібно звернутися до фахівця за консультацією. Тому що алергія на холод часто розвивається на тлі інших захворювань, наприклад, патології нирок чи печінки. У такому разі підбирається комплексне лікування, яке впливає і на причину, і наслідки. 

Для профілактики холодової алергії частіше зігрівайся © freepik.com

Профілактика холодової алергії: 5 правил

Дотримуйся цих правил для того, щоб знизити ризик виникнення алергії на холод.

 • Не варто безпосередньо перед виходом на вулицю вмиватися. При цьому змивається ліпідний шар, і шкіра стає сприйнятливішою до холоду. 
 • На відкриті ділянки шкіри потрібно нанести щільний «зимовий» крем.
 • Одяг по сезону, із натуральних тканин. Він повинен щільно прилягати, щоб не створювалося додаткове тертя на шкіру.
 •  Прогулянки в холодний день повинні бути недовгі. Періодично потрібно заходити в тепле приміщення для того, щоб зігрітися. 
 • Можна досягти певної стійкості до холоду за допомогою процедур, що загартовують. Наприклад, обливання холодною водою. Але робити це треба дуже м’яко, знижуючи температуру води на 0,5 -1 градуси на тиждень і під контролем фахівця. Також можна зустріти рекомендацію протирати обличчя кубиком льоду. Але знову ж таки, це необхідно робити під контролем лікаря. Тому що є люди із судинним типом шкіри. І після такого домашнього кріомасажу у них може спостерігатися посилення судинних проявів, збільшення кількості поверхневих капілярів.
 • Раніше ми писали про те,  якими українськими продуктами можна замінити семена чіа. 

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *