Хочеш схуднути? Підвищуй самооцінку

Низька самооцінка призводить до ожиріння! Такого висновку дійшли британські вчені на основі результатів масштабного й тривалого дослідження.

Тест на ожиріння проводили 20 років

Експеримент розпочали в 1980 році. Учені лондонського Кінгс-коледжу взяли «піддослідними кроликами» понад 6,5 тисячі людей, народжених у 1970 році.

Спершу медсестри виміряли вагу та зріст 10-річних дітей й оцінили емоційний стан піддослідних. Через 20 років були проведені чергові виміри.

Результати дивують

Як з’ясувалось, ті діти, у кого в 10 років спостерігалася занижена самооцінка, підвищене занепокоєння та непевність, у 30 років мали надлишкову вагу та проблеми з серцем.

– Діти, які мають проблеми з самооцінкою, часто згодом страждають від ожирінням, – одразу ж зробили висновок британські вчені. І опублікували результати в медичному журналі BMC Medicine.
Більшість «потерпілих» від низької самооцінки – жінки, констатують медики.

Полюби себе такою, якою ти є

– Як правило, ожиріння вважають медичною проблемою, пов’язаною з порушенням обміну речовин, однак наші роботи показали, що емоційні проблеми також є чинниками акторами ризику, що призводять до розвитку захворювання, – заявляє керівник дослідження, професор Девід Коллієр.

– І йдеться не про глибокі психологічні проблеми, рівень занепокоєння та заниженої самооцінки у наших випробуваних перебував у межах норми, – акцентує увагу Коллієр.

Допомогти у вирішенні проблеми може особливий акцент на соціальні й емоційні аспекти процесу навчання, зокрема вчитися правильно оцінювати себе. І підвищувати самооцінку.

– Низька самооцінка, яка часто пов’язана з психологічними проблемами родом із дитинства, впливає на подальший набір ваги та проблеми зі здоров’ям, – підтверджує доктор Іан Кемпбелл із благодійної організації Weight Concern, що займається питаннями ожиріння. – У багатьох дорослих, із якими ми працюємо, є нез’ясовні глибинні емоційні проблеми та проблеми із самооцінкою. Тому навіть незначні, на перший погляд, хвилювання, переживання й емоційність можуть призвести до набору зайвої ваги.

Отже, якщо хочеш схуднути…

Перестань третирувати себе, виснажувати дієтами, а при перших успіхах у схудненні все одно повторювати “я товста”. Полюби себе такою, яка ти є. І ненависні кілограми відступлять 😉

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *