Хочеш розслабитися? Помасажуй ступні

Корисні поради, які допоможуть зняти напруження й позбавлять від симптомів недуги, ми знайшли у «Книзі жіночої мудрості» під редакцією Шерон Фелтен, купити яку можна в інтернет-магазині Empik.ua.

Масажуємо ступні

У наших ступнях зосереджено близько 15 тис. нервових закінчень. Ось чому ми так любимо зняти взуття й походити босоніж. Цілеспрямовано масажуючи окремі точки на ступнях, можна не лише позбутися від стресу, але й зняти симптоми багатьох недуг: біль у спині, шиї, плечах, головний біль, хронічний розлад шлунку тощо.

Лора Норман, лікар-рефлексотерапевт із Нью-Йорка, стверджує:

В основі рефлексотерапії лежить принцип: у ступні зосереджені рефлекторні зони, які відповідають за стан будь-якого органу й частини тіла.

© flickr.com

Рефлексотерапія – це, перш за все, форма глибокої релаксації. Стрес є бар’єром на шляху кровотоку, що забезпечує життєдіяльність організму. А глибока релаксація допомагає поліпшити циркуляцію крові, і їй уже ніщо не заважає живити нервові закінчення.

Рефлексотерапія поліпшує стан нервової системи, яка у свою чергу відповідає за функціонування інших життєво важливих систем організму.

Порівняйте процес рефлексотерапії з телефонним дзвінком. Ваші ступні – своєрідні телефонні апарати. Ви посилаєте сигнал через нерви (телефонний кабель) до мозку (центральний пульт). Мозок відповідає на ваш сигнал і відправляє його в інші частини тіла, з’єднані з центральним пунктом. Мозок змушує всі органи працювати злагоджено.

Що робити, якщо болить спина?

Навчитися техніці рефлексотерапії можна самостійно. Якщо у вас болить спина, натискайте відповідні точки, розташовані на внутрішній поверхні ступні вздовж лінії, яка починається над п’ятою й тягнеться до середини великого пальця.

У першу чергу потрібно помасажувати ступні пальцями обох рук. При цьому ступню тримайте, піднявши носок догори. Починаючи від п’яти, просувайтеся поступальними рухами до великого пальця. Тепер великим пальцем знову пройдіться по внутрішній кромці ступні, цього разу злегка натискаючи на певні точки. Це зніме біль у спині.

Діставшись до великого пальця, помасажуйте його круговими рухами за допомогою великого і вказівного пальців руки. Це позбавить вас від болю в шиї.

Зверніть увагу! Не слід натискати на ступню занадто сильно. Якщо якась ділянка ступні раптом виявиться особливо чутливою, не чіпайте її деякий час, а потім продовжуйте масаж.

А ви готові зробити собі масаж ступні?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *