Грип 2019 © Depositphotos
Грип 2019, як незмінний супутник холодів, почне загрожувати людям вже з початком міжсезоння. Як вчасно розпізнати грип, як його лікувати і яких заходів вжити, щоб уникнути неприємних наслідків і ускладнень, читай на tochka.net.
Причини грипу
Грип – це гостра вірусна інфекція, що на першому етапі уражає верхні дихальні шляхи. Віруси, що викликають грип, постійно існують у нашому світі. Вони мають небезпечну здатність мутувати і пристосовуватися до нових умов. А тому, виробивши імунітет від одного вірусу грипу, людина може захворіти, заразившись іншим його штамом.
Одна з причин грипу – це сприятливі для нього умови, а саме міжсезоння і зниження температури повітря. Ще один важливий фактор захворювання на грип – ослаблений імунітет людини. Віруси розповсюджуються дуже швидко повітряно-крапельним шляхом. Тобто хвора людина, чхаючи або кашляючи, може заразити грипом оточуючих себе людей і спричинити таким чином епідемію.
Симптоми грипу 2019
Епідсезон захворюваності на грип передбачається в період із жовтня 2019 до травня 2020 року. Під час нового епідемічного сезону в Україні очікується поширення трьох штамів грипу: Мічиган, Сінгапур і Колорадо.
Імовірно симптоми грипу 2019 мало чим відрізнятимуться від попередніх штамів. Намагайся не сплутати їх зі звичайною застудою:
Вакцинація і профілактика грипу
Основним засобом попередження захворювання на грип вважається вакцинація. В першу чергу вона рекомендована людям, найбільш схильним до ризику: медпрацівникам, дітям старшим за півроку, вагітним жінкам і людям похилого віку.
Вірус грипу постійно мутує, а тому ВООЗ щорічно оновлює свої рекомендації по складу протигрипозної вакцини. Так у 2019 році ВООЗ вніс зміни у порівнянні з рекомендаціями для минулих сезонів.
Остаточний склад сезонних вакцин проти грипу для використання в сезоні 2019-2020 рр. в Північній півкулі:
- вірус, подібний A/Michigan/45/2015 (H1N1) pdm09;
- вірус, подібний A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016 (H3N2);
- вірус, подібний B/Colorado/06/2017 (лінія B/Victoria/2/87);
- вірус, подібний B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata/16/88).
Перші три вірусних штамb рекомендовано включати в тривалентні протигрипозні вакцини, а додатковий четвертий штам призначений для включення в чотирьохвалентні вакцини.
МОЗ України зазначив, що вакцини для цих штамів вже пройшли перереєстрацію. Їх можна буде придбати в аптеках і самостійно зробити щеплення від грипу.
Рекомендоване лікування грипу
Головне при лікуванні грипу – своєчасність. Як відомо, грип – хвороба непроста, і лікується вона не за один день. Але якщо вчасно звернути увагу на вищевказані симптоми грипу і вжити необхідних заходів, то і саме лікування можна скоротити до 5-7 днів.
Основною небезпекою грипу є його швидке прогресування. Хворій людині важливо в першу ж добу звернеться до лікаря, отримати рекомендоване лікування від грипу і не переносити його на ногах. Саме тому вірусологи настійно рекомендують не затягувати і не займатися самолікуванням, тому що зволікання загрожує небезпечними ускладненнями.
Терапевт, як правило, порекомендує наступні заходи:
- припинити відвідування робочого місця, школи, інституту і уникати прямого контакту з людьми;
- дотримуватись постільного режиму;
- приймати призначені медикаменти (жарознижуючі, муколітичні, відхаркувальні препарати, можливо антибіотики);
- вживати вітаміни;
- рясне пиття;
- провітрювання приміщення.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що не можна робити при грипі та застуді. ТОП-5 помилок швидкого одужання читай за посиланням.
Джерело: lady.tochka.net