Грибний сезон: що не варто збирати і як не отруїтися

Осінь — грибний сезон в Україні, багато любителів підберезників, опеньків і не тільки з нетерпінням чекають на прогулянки в лісі, щоб назбирати щедрий урожай. Похід за грибами — це не лише “полювання” за здобиччю, а й смачні домашні страви. Однак, на жаль, нерідкі випадки відправлень грибами, тож tochka.net вирішила нагадати основні правила безпеки.

Які гриби можна їсти?

Хоча гриби дуже популярні в Україні, лікарі наполягають, що це “важка” їжа, оскільки в них міститься хітин — речовина, яка практично не перетравлюється. Тому гриби не рекомендують їсти вагітним, які годують грудьми, дітям до 12 років, а також людям похилого віку.

Який вигляд мають отруйні гриби: бліда поганка та мухомор © Archenzo, wikipedia.org

Як виглядають неїстівні гриби: жовчний гриб та дощовик несправжній © Eric Steinert, wikipedia.org

Гриби можна розділити на кілька груп: отруйні, неїстівні, їстівні та умовно-їстівні. До першої групи отруйних грибів відносять бліді поганки, мухомори, несправжні опеньки та інші. До неїстівних – неотруйні гриби, у яких неприємний запах чи смак: жовчний гриб, дощовик несправжній та інші.

Як виглядають умовно-їстівні гриби: чорний груздь та зморшки © George Chernilevsky/Beentree, wikipedia.org

До умовно-їстівних відносяться гриби, які втрачають отруйні властивості у разі правильного приготування: чорні грузді, зморшки, рядки, сироїжки тощо. І до їстівних відносять печериці, підберезники, рижики, гливи, опеньки, маслюки, лисички, білі гриби (боровики), грузді, моховики.

Який вигляд мають їстівні гриби: підберезники та гливи © cheloVechek/voir ci-dessous, wikipedia.org

Як не отруїтися грибами: правила від Держспоживслужби

Головне управління Держспоживслужби Вінницької області дало рекомендації, як не податися грибами. На що треба звертати увагу при збиранні та приготуванні грибів:

  • Не вживай дикі гриби, краще заміни їх на ті, які вирощують штучно.
  • Не купуй гриби на стихійних ринках.
  • Не збирай гриби біля трас, на забруднених територіях і біля підприємств, оскільки гриби вбирають отруйні речовини.
  • Також під час збору уважно оглядай гриби, звертай увагу на колір капелюшка та ніжки, якщо виникають найменші сумніви щодо їстівності гриба, викинь його. Після повернення додому ще раз уважно перевір гриби.
  • Не збирай надто молоді та надто старі гриби – їх легко переплутати з отруйними.
  • Не збирай гриби під час посушливої ​​погоди, оскільки в цей час вони пересихають і збільшується концентрація токсинів.
  • Не їж сирі гриби. Готувати гриби варто у першу добу після збирання, а приготовлену з грибів страву зберігати не більше доби в холодильнику в емальованому посуді.
  • Варити гриби варто не менше трьох разів, щоразу в чистій підсоленій воді не менше 30 хвилин.

Раніше ми розповідали, що робити при отруєнні грибами.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *