Що робити, щоб не хворіти пізньої осені й узимку? Насправді, потрібно не так і багато, просто приділити трохи часу своєму тілу. І воно обов’язково віддячить вам гарним самопочуттям!
Ось кілька порад, які ми знайшли для вас у газеті «Сегодня».
1. Загартовуйтеся!
Здорове тіло потребує загартовування. Для цього приймайте контрастний душ уранці й увечері. Тоді судини будуть менше схильні до спазмів, а значить, ваше тіло не так болісно реагуватиме на часті зміни погоди.
Загартовувати потрібно й ніс. Для цього наберіть у долоню холодну воду, втягніть її носом і випустіть назад. Тоді організм «піджене» до слизової оболонки носа протизапальні речовини, й ви станете недоступні для інфекцій.
2. Їжте солодке!
Звичайно, це має бути не тістечко з морозивом. Краще, якщо ви годуватимете себе медом і сухофруктами. Мед багатий на глюкозу, яка необхідна нашому серцю. Воно у перехідний період працює в посиленому режимі. Мед – натуральний імуностимулятор і антисептик. Тож для нашого тіла мед – найкорисніші солодощі.
Із сухофруктів віддайте перевагу куразі, родзинкам та інжиру. Вони – джерела калію, який забезпечує безперебійну діяльність серцево-судинної системи. Родзинки також багаті на магній, який заспокійливо діє на нервову систему.
3. Більше рухайтеся!
Свіже повітря допоможе вам швидше адаптуватися до зміни погоди. Рух чудово розганяє кров і стимулює роботу серця. Тож танці, пробіжки, плавання, та й просто швидка ходьба в парку – все це збереже ваше тіло від перепадів погоди.
4. Не переїдайте!
Зайве навантаження на печінку особливо шкідливе в перехідний період. Адже вона виробляє захисні речовини, такі як антитіла, інтерферони тощо.
Непогано б у перехідний період влаштувати собі білкову дієту – побільше їжте нежирного м’яса та риби. Їжте невеликими порціями по 5-6 разів на день. Зменшуйте вживання солі, через яку вода не затримується в організмі.
5. Обмежте вживання чаю й кави
Ці напої збуджують нервову систему, не даючи їй можливості працювати в нормальному режимі. Краще замінити їх трав’яними чаями.
6. Висипайтеся!
Пам’ятайте, що восени наше тіло потребує більшої кількості сну. До півночі наш організм справді відпочиває, тоді 1 година йде за 2 після півночі. Тому восени краще спати якомога більше.
7. Розріджуйте кров
Міжсезоння – найнебезпечніший період для хворих на серцево-судинні захворювання. Через стрибки температури наше тіло зазнає сильного стресу, кров згущається, і зростає небезпека утворення тромбів. Щоб цього уникнути, пийте томатний і журавлинний сік.
8. Контролюйте тиск
Для тих, кому далеко за 40, цей ритуал має бути щоденним і обов’язковим. Якщо тиск підвищений – обов’язково приймайте необхідні препарати.
9. Радуйте себе
Щоб осіння депресія не взяла вас у полон, боріться з нею найпростішими методами. Частіше зустрічайтеся із приємними вам людьми, наповнюйте себе радістю й позитивною енергією. Ходіть у кіно, зустрічайтеся з друзями, відвідуйте приємні місця. Коротше, радуйте себе всіма можливими методами!
І нехай ця осінь принесе вам тільки щасливі хвилини!
Джерело: lady.tochka.net