Гід по засобам з SPF: як підібрати свій ідеальний сонцезахисний крем

Як підібрати сонцезахисний крем © depositphotos.com

Сонцезахисний крем широко пропагується дерматологами і шанувальниками догляду за шкірою як найважливіший продукт в режимі краси. Незалежно від того, відпочиваєш ти на пляжі або їдеш на роботу, важливо захистити свою шкіру за допомогою засобів від сонця. Сьогодні tochka.net розповість тобі, як підібрати ідеальний сонцезахисний крем.

Як працює сонцезахисний крем?

Сонцезахисний крем в основному працює, блокуючи і поглинаючи УФ-промені через різні фізичні і хімічні частинки.

У той час як фізичні частинки, такі як оксид цинку і діоксид титану, допомагають відбивати УФ-випромінювання від шкіри, хімічні інгредієнти сонцезахисного крему вступають в реакцію з випромінюванням до того, як воно проникає в шкіру. Вони також поглинають сонячні промені і виділяють енергію у вигляді тепла.

Сонцезахисний крем з фізичними та хімічними фільтрами © pinterest.com

Як вибрати сонцезахисний крем

 • Вибери фізичні/мінеральні чи хімічні/синтетичні.
 • Здебільшого фізичні або мінеральні сонцезахисні креми містять оксид цинку і діоксид титану (єдині інгредієнти, які в даний час «загальновизнані безпечними і ефективними» FDA) і найкраще підходять для людей з чутливою або запаленою шкірою. Навпаки, хімічні або синтетичні сонцезахисні креми містять різні синтетичні інгредієнти, включаючи оксибензон, октіноксат, октісалат і авобензон. Як правило, вони легші і краще підходять для людей, які страждають меланодермією або пігментацією.

 • Вибирай крем «широкого спектра дії».
 • Тільки такий сонцезахисний крем захищає як від UVA, так і від UVB променів. Перші відомі як «старіючі» промені, а другі — як «горчі». У той час як UVB відповідальні за появу сонячних опіків і мутацій в ДНК (наприклад, за рак шкіри), UVA промені є найбільш руйнівними для зовнішнього вигляду шкіри.

 • Враховуй фактор захисту від сонця (SPF).
 • SPF — це в першу чергу міра того, скільки ультрафіолетового випромінювання може відфільтрувати сонцезахисний крем. Використання сонцезахисного крему з SPF не менше 15 допоможе захистити від щоденного впливу ультрафіолетових променів.
  Тим не менше, більшість дерматологів рекомендують використовувати SPF не менше 30, оскільки він блокує близько 97 відсотків УФ-променів (SPF 15 може блокувати тільки 93 відсотки УФ-променів).

  Сонцезахисний крем: різниця © pinterest.com

  Як підібрати сонцезахисний крем під свій тип шкіри

  • Жирна шкіра

  Дівчатам з надмірною жирністю шкіри краще вибирати безмасляний і легкий крем, так як важкі засоби сприяють закупорці пір і збільшенню чорних крапок. Замість кремової текстури віддавай перевагу більш повітряній і легкій гелевій.

  • Чутлива шкіра

  Людям з таким типом шкіри слід уважно дивитися на список інгредієнтів. Слід уникати оксибензону, октіноксату, октісалату і авобензону, тому що вони можуть викликати роздратування. Дослідження показали, що такі інгредієнти, як пропіленгліколь, ланолін, суміш ароматизаторів і навіть алое можуть викликати гіперчутливість у пацієнтів з чутливою шкірою, тому перевіряй, чи немає їх на етикетках твоїх продуктів.

  • Суха шкіра

  Власницям такого типу пощастило, тому що їм підходить практично будь-який сонцезахисний крем. Правда, краще використовувати SPF на основі крему або лосьйону, особливо якщо ти хотчешь, щоб продукт тримався весь день.

  Нещодавно ми розповідали про пігментацію шкіри.

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Читайте также:

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован.