Епідемія грипу 2018: профілактика, симптоми, способи лікування

Грип в Україні 2018 © Depositphotos

Епідемія грипу в Україні 2018 вже почалася, про це повідомила Алла Мироненко, заввідділу респіраторних та вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського в коментарі виданню ГолосUA. Крім того, Мироненко зазначила, що пік епідемії грипу припаде на січень 2019.

Зараз дуже багато позитивних результатів досліджень, коли у хворих підтверджують діагноз грип. Це показник того, що вже процес пішов. Можна вважати, що епідемія грипу вже почалася. Зокрема зі столичної інфекційної лікарні всі 10 зразків виявилися позитивними на вірус грипу А. Імовірно в країні превалює штам H3N2 повідомила Алла Мироненко виданню ГолосUA.

У сезон грипу 2017-2018 багато українців перехворіли на грип “Мічиган”, а цьогоріч слід побоюватися гонконзького грипу (H3N2), який несе серйозну загрозу, в першу чергу, для дітей і літніх людей. Так, Міністерство охорони здоров’я повідомило, що в Харкові від грипу померла 62-річна жінка, і це вже друга смерть з початку епідемічного періоду.

Зазначимо, в багатьох навчальних закладах України дирекція оголосила передепідемічний стан, а деякі тимчасово зупинили заняття.

Що являє собою гонконзький грип H3N2 2018

Однією з головних і найбільш страхітливих характеристик гонконгського грипу є те, що він здатний викликати не тільки епідемію, але і пандемію, коли заражається мало не все населення країни.

Також гонконзький грип H3N2 має важкий перебіг з високою ймовірністю ускладнень, вкрай небезпечних для дітей і літніх людей. В результаті гонконзького грипу страждають серцево-судинна та нервова системи, нирки, суглоби.

Серед головних симптомів гонконзького грипу: зростання температури до 39 градусів і вище, жарознижувальні засоби при цьому вирішують проблему, але ненадовго; закладання горла і грудей; характерний сухий кашель. Лікування гонконзького грипу триває приблизно 5 днів, якщо краще хворому не стає, не виключено, що H3N2 викликав ускладнення. У будь-якому випадку за появи перших симптомів, необхідно негайно звернутися до лікаря.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

  • Як вилікувати застуду: 10 природних антибіотиків

Вірус грипу: профілактика

Грип – захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, а тому перші й найважливіші способи захисту від вірусу: провітрювання, вологе прибирання і зволоження приміщення.

Якщо в будинку немає спеціального зволожувача, старайся класти на радіатори і засоби опалення вологі рушники або пелюшки.

Провітрювати кімнату і робити вологе прибирання – необхідність під час епідемії. Так як вірус розмножується в теплому і стоячому повітрі. Тобто шансів заразитися грипом на вулиці практично немає, але от громадський транспорт, школи, дитячі садки, поліклініки, лікарні й офіси стають джерелами хвороби.

Ще один спосіб уникнути грипу – часто мити руки, адже саме на долонях знаходиться найбільша концентрація шкідливих бактерій.

Руки хворого – джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Хворий торкається обличчя, вірус потрапляє на руки, хворий хапає все навколо, ви торкаєтеся цього всього рукою – здрастуй, ГРВІ Лікар Євген Комаровськийю

Якщо можливості вимити руки з милом немає, використовуй вологі антибактеріальні серветки і спеціальні спреї.

Також лікарі настійно рекомендують зволожувати слизові – це допоможе організму справлятися з вірусом. Для цього кожні пів години потрібно впорскувати або капати в ніс сольовий розчин (суміш солі з водою, фізіологічний розчин, Аквамаріс, Хьюмер і т.д.) або ж наносити на слизову носа зсередини Оксолінову мазь або мазі на основі противірусного компонента Виферона.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

  • Лікування застуди в домашніх умовах 

Вірус грипу: симптоми

Основні симптоми хвороби: кашель, ломота в тілі, біль у горлі і висока температура. При перших же проявах вищевказаних скарг потрібно негайно звернутися до лікаря. Уважно прислухайся до свого організму. Лікувати свинячий грип, а також каліфорнійський штам необхідно з першого дня захворювання, щоб він не переріс у пневмонію.

Вірус грипу: лікування

Лікарі настійно рекомендують не займатися самолікуванням, адже так можна тільки погіршити ситуацію. Доктор Комаровський заявляє, що при ураженні верхніх дихальних шляхів (ніс, горло, гортань) відхаркувальні засоби не потрібні – вони можуть лише посилити кашель. А захворювання нижніх дихальних шляхів (бронхіти і пневмонії) повинен лікувати лікар.

Ще важливо запам’ятати, що вірус не лікується антибіотиками. Ці препарати тільки збільшують ризик ускладнень.

Медикаментозно перемогти вірус можна за допомогою компонента озельтамівіру (“Таміфлю”). При відсутності такого в аптеках замінити його можна препаратом “Реленза”.

Також свинячий грип, як і будь-який інший вірус, можна лікувати симптоматично – температуру знижують препаратами, що містять Ібупрофен або Парацетамол. Не рекомендується використовувати засоби на основі Аспірину.

Найважливіше в лікуванні грипу будь-якого типу – рясне тепле питво, постільний режим і спокій. Саме перенесена на ногах хвороба дає ускладнення і може закінчитися трагічно.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

  • Як не захворіти на грип

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *