Душ Шарко: все, що ти маєш знати про цю диво-процедуру

За винахід душа Шарко ми завдячуємо французькому лікарю-психіатру, неврологу Жану-Мартену Шарко. З його ім’ям у медицині пов’язано безліч відкриттів. Спочатку процедура гідромасажу була задумана, як один зі способів боротьби зі стресом та зміцнення нервової системи. Вперше душ був застосований в одній із французьких лікарень, де працював Шарко. Після процедури у пацієнтів проходила мігрень, приходив у норму тиск, зникало безсоння, з’являвся апетит.

У чому полягає процедура душа Шарко

Процедуру проводять на відстані не менше ніж 3 метри від людини. На тіло по черзі під сильним тиском прямують струмені води з різною температурою, наприклад, 20 градусів та 45 градусів. Процедура триває трохи більш ніж 5 хвилин.

Існує кілька технік душа Шарко, які відрізняються температурою води, способом дії, потужністю струменя. Масаж можна використовувати як профілактику, для схуднення (особливо для боротьби з целюлітом), для лікування різних захворювань, а також як розслаблюючу процедуру. Особливо рекомендується спортсменам.

Під час процедури обробляються стегна, сідниці, спина, живіт, руки, боки.

Чим корисний душ Шарко

Під час процедури в організмі розпочинаються процес регенерації. Тиск води має масажний ефект, покращує кровообіг, повертає шкіру в тонус, прискорює обмін речовин, виводить токсини. Душ Шарко позитивно впливає на психіку людини, допомагає подолати депресію.

Крім того, лікар може призначити душ Шарко при різних захворюваннях опорно-рухового апарату, у складі комплексного лікування ожиріння, при лікуванні неврозів, ОКР, як додаткову процедуру реабілітації після травм.

Варто зазначити, що не для всіх ця процедура проходить безболісно. У людей із чутливою шкірою від потужних струменів води можуть залишатися гематоми.

Кому не можна проводити процедуру

Перед тим, як спробувати гідромасаж, бажано проконсультуватися з лікарем. Існують також загальновідомі протипоказання:

  • хвороба нирок
  • шкірні захворювання
  • вагітність
  • гіпертонія
  • туберкульоз
  • рак
  • дистрофія
  • захворювання серця та судин
  • варикозне розширення вен

Душ Шарко — метод фізіотерапії, який часто застосовують у різних санаторіях та пансіонатах. Тут процедура коштуватиме набагато менше, ніж у студії масажу чи клініці. На місці можна проконсультуватися з лікарем, який підкаже, на які ділянки потрібно звернути увагу, а які взагалі не можна зачіпати.

Раніше ми розповідали про те, як правильно проводити самообстеження молочних залоз.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *