Домашнє навчання VS шкільні уроки: психолог дає поради батькам

Домашнє навчання. А може це чудовий привід стати ще ближчими? © depositphots

Домашнє навчання. На сьогодні ця фраза викликає всесторонній дисонанс. Особливо у батьків дітей. Адже ідея, що дитина повинна обов’язково ходити до школи міцно вкоренилась в нашій свідомості та уходити звідти нікуди не збирається. Але реальність на сьогодні диктує нам свої правила, яких ми маємо дотримуватися. 

Так давай же розберемося, домашнє навчання — чи так це страшно і погано насправді? tochka.net детально розпитала про це практичного психолога Антона Вдовиченко. Антон багато років працює з дітьми різного віку і дасть тобі можливість подивитися на ситуацію, що склалася в навчальному процесі під іншим ракурсом.

Антон Вдовиченко
Практичний психолог

погляд експерта

Діти навчаються онлайн. Соцмережи палають батьківськими: #оБоженібудласка. Уява малює моторошні та безрадісні картини майбутнього своєї дитини. Всі хочуть, щоб все по-скоріше стало так, як було раніше. А при спілкуванні з колегами виявляються ті ж самі побоювання — все мимо, весь прогрес дарма, почнеться деградація. Ну а якщо бути відвертим — кому від цього «як було» буде комфортніше — тобі чи твоїй дитині?

Антон родить акцент на тому, що в процесі діджиталізації навчання, не тільки дітям, але в першу чергу батькам, треба адаптуватися під нові обставини та брати із процесу максимум користі. Психолог рекомендує використовувати всі можливості командної роботи. Твоєї маленької команди — де твоя дитина і ти.

 • Ти + дитина = команда

 • Підходь до навчального процесу креативно © depositphotos

  • Пам’ятай, що завжди є свобода дії. Тому підходить до процесу організації навчального простору дитини креативно. Згадай себе, коли ти була школяркою та подумай, які зовнішні фактори пробуджували тебе на старання. Згадала? А тепер запитай про це свою дитину.
  • Не бійся показати дитині своє незнання будь-чого. Адже відкривати нове разом зі своєю дитиною — краща мотивація для неї. Ось тут і починається справжня командна робота. 
  • Якщо ти не впевнена, що можеш надати гідну підтримку стосовно певного шкільного предмету, наприклад в математиці чи інформатиці, то поясни основи і не забороняй дитині списувати (згадай себе в роки навчання). А ще краще, поміняйся з дитиною ролями і попроси її, щоб вона допомогла тобі пояснити матеріал. Повір, твоє чадо докладе максимум зусиль, щоб  виправдати цю поважну роль. 
  • Постав собі задачу допомагати дитині навчитися здобувати знання в мережі та форматувати їх під нинішні завдання. Повір, ця навичка дуже знадобиться і тобі.

  Антон Вдовиченко
  Практичний психолог

  погляд експерта

  А що стосовно твої переживань про якість онлайн навчання та про майбутні знання твоєї дитини? Заспокой себе простим фактом — дитині зараз в два кліки досяжні будь-які знання людства. Найрозумніше, що ти зробиш — вимикаєш ментора та вмикаєш модератора. Навчись разом із дитиною здобувати знання в мережі та компілювати їх у відповіді на задачі, що поставлені.

 • Розвивай творчі здібності дитини

 • © depositphotos

  Антон Вдовиченко
  Практичний психолог

  погляд експерта

  Якщо твоя дитина до локдауна відвідувала музичну, художню, будь-яку іншу школу або спортивну секцію — не роби перерви на час домашнього навчання. Не забувай про магічну силу інтернету, де сьогодні є можливість знайти будь-який майстер-клас або навчальні матеріали.

  Пам’ятай, що головне — подача. Якщо ти на очах у дитини будеш жалітися на домашнє навчання, ти самим ти знищиш її мотивацію. Навпаки, дай дитині зрозуміти, що під час локдауна, вона може самостійно відточувати свої навички, а після закінчення пандемії продемонструвати все, чому вона за цей час навчилася. 

 • Не критикуй вчителів

 • Не критикуй вчителя при дитині © depositphotos

  Антон Вдовиченко
  Практичний психолог

  погляд експерта

  Не витрачай внутрішній ресурс на критику вчителів — вони також опинилися в новій ситуації та намагаються приладнатися. В присутності дитини цього взагалі робити не варто — ти самим ти принижуєш авторитет викладача.

  Давай пам’ятати про те, що кожна людина — спеціаліст своєї справи. І перед тим, як при дитині критикувати вчителя, згадай — що вчитель, це спеціаліст з вищою професійною освітою, який регулярно проходить тренінги з підвищення кваліфікації. Дуже часто конструктивна критика педагогів сприймається батьками, як особисті образи. Але не треба так. Сприймай слова вчителів, як поради доброго друга, який хоче зробити краще тобі, а в першу чергу твоїй дитині. 

 • Без паніки!

 • Не піддавайся паніці © depositphotos

  Антон Вдовиченко
  Практичний психолог

  погляд експерта

  І будь ласка, ніякої паніки. Хочеш по-панікувати — будь ласка, в кабінеті психолога, у спілкуванні з колегами на роботі, по телефону з друзями, одним словом поза домом. Вдома ти взірець стабільності та спокою для своїх дітей. І обов’язково підтримуй зв’язок з батьками однокласників — це буде кращий фактор зовнішнього контролю.

 • А як же соціалізація?

 • Нашим дітям досяжна така ступінь комунікації, яка нам навіть не снилася © depositphotos

  Антон Вдовиченко
  Практичний психолог

  погляд експерта

  І ще, скажи будь ласка, звідки така занепокоєність мірою соціалізації? Люди не створені бути одинокими, вони шукають інших на сайтах, на вулицях, на роботах, на навчанні, в містах та поза їх межами. Нашим дітям досяжна така ступінь комунікації, яка нам навіть не снилася і якщо так піде далі, то буде ще крутіше. І мова зараз не про віртуальну реальність. Діти надають перевагу одиночним іграм, ніж командним онлайн. А тепер, уяви, що нема цього. Нема актуальної інформації, онлайн уроків, інтернету та миттєвої комунікації. Є COVID-19 та твоя вимушена ізоляція. Всі сидять по домівках та всього бояться. Уявила? Так що проганяй від себе страхи та вмикайся в нові і дивовижні події, що відбуваються з тобою та твоїми дітьми.

  Раніше ми писали про базові пози йоги, яки можна освоїти без попередньої підготовки.

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Читайте также:

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *