Дієта по групі крові: користь, шкода і харчування під кожен тип

Їжа по групі крові © pinterest.com

Дієта по групі крові була розроблена Полом Д’Адамо, лікарем-натуропатом, і вперше опублікована в його книзі 1996 року «Правильно харчуйтеся для свого типу крові».

Коли справа доходить до дієти по групі крові, теорія полягає в тому, що різні групи обробляють їжу по-різному і що дотримання певної дієти може поліпшити травлення, підтримувати вагу нашого тіла, підвищити рівень енергії, поліпшити ясність розуму і запобігти хворобам. Чи так це насправді? Tochka.net розповість тобі про цю дієту, про плюси і мінуси і невелику характеристику для твого типу.

Дієта по групі крові 3 © pinterest.com

Харчування по групі крові 1

Ті, у кого перша група крові, повинні дотримуватися дієти з високим вмістом білка, тому що, за словами Д’Адамо, ці люди мають більш високий рівень шлункової кислоти і велику здатність перетравлювати білок і жир. Тому їм слід віддавати перевагу нежирному м’ясу, птиці, рибі, фруктам і овочам, а також їсти меншу кількість зерна, бобів і молочних продуктів.

Харчування по групі крові 2

Якщо у тебе 2 група крові, тобі слід дотримуватися переважно рослинної дієти без м’яса. Це включає в себе вживання різноманітних фруктів, овочів, бобових і цільнозернових, а також упор на органічні і свіжі продукти.

Обгрунтування дотримання рослинної дієти для цієї групи крові полягає в тому, що такі люди мають «чутливу імунну систему і підвищений ризик розвитку серцевих захворювань, раку та діабету».

Харчування по групі крові 3

На відміну від дієти 2, люди з 3 групою крові заохочуються до споживання рослин і м’яса, а також невеликої кількості молочних продуктів. Однак ця дієта являє собою не стільки схему харчування, скільки довільний список продуктів, які можна і не можна їсти.
Дієта включає в себе вживання зелених овочів, яєць, нежирних молочних продуктів і деяких видів м’яса, таких як курка і свинина.
Слід уникати таких продуктів, як кукурудза, пшениця, гречка, сочевиця, помідори, арахіс і насіння кунжуту.
Обгрунтування того, що їм дозволено вживати дещо ширший вибір продуктів харчування в порівнянні з попередньою дієтою, полягає в тому, що 3 група крові має «більш сильну імунну систему і толерантну травну систему», що означає, що вони, мабуть, здатні переносити хронічні захворювання краще, ніж інші групи крові.

Харчування по групі крові 4

Нарешті, Д’Адамо рекомендує, щоб група крові 4 споживала тофу, морепродукти, молочні продукти і зелені овочі. Він також стверджує, що ці люди мають низький рівень кислоти в шлунку і тому повинні споживати менші і більш часті прийоми їжі, а також уникати копченого і в’яленого м’яса, кофеїну та алкоголю.
Крім того, він також рекомендує, щоб люди з 4 групою крові отримали користь від комбінування продуктів, і тому їм слід уникати крохмалю і білків в одному прийомі їжі. Це допоможе цим типам «більш ефективно перетравлювати і засвоювати їжу».

Таблиця харчування по групі крові © pinterest.com

Таблиця харчування по групі крові © pinterest.com

Таблиця харчування по групі крові © pinterest.com

Дієта по групі крові © pinterest.com

Харчування по групі крові © pinterest.com

Дієта по групі крові © pinterest.com

Плюси харчування по групі крові

  • Незважаючи на довільні дієтичні обмеження щодо харчування по групі крові, кожна дієта містить мало оброблених харчових продуктів і доданих цукрів, а також віддає перевагу нежирним білкам, фруктам і овочам. Більшості людей буде корисно дотримуватися рослинної дієти, рекомендованої для груп з 2 групою крові.
  • Крім того, при дотриманні дієти по групі крові можна природним чином схуднути. Однак результати схуднення, ймовірно, не будуть суттєво відрізнятися від будь-якої іншої дієти з обмеженням калорійності.

Дієта по групі крові 1 © pinterest.com

Мінуси харчування по групі крові

  • Найголовніший мінус цієї дієти — відсутність досліджень, що підтверджують теорії Д’Адамо.
  • Дієтичні рекомендації також дуже специфічні і негнучкі, і можуть не відповідати особистим смаковим уподобанням. Наприклад, людині з 4 групою крові, яка не переносить лактозу і не любить морепродукти, в значній мірі не пощастило з тофу в якості єдиного джерела білка.
  • Більш того, дієта по групі крові не враховує стан здоров’я і дає рекомендації тільки на основі групи крові людини. Наприклад, якщо людина хворіє на діабет, СРК або непереносимістю лактози, її дієта по конкретній групі крові не буде адаптована до її стану.
  • Що найбільш важливо, існує серйозна нестача доказів того, що є якась користь від їжі в залежності від групи крові. Нам здається, що набагато краще дотримуватися здорового способу харчування, який працює для нас і наших потреб, а не жити у відповідності зі випадковим списком продуктів, які ми можемо і не можемо їсти.

Нещодавно ми розповідали про те, чим замінити цукор.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.