Де знаходиться апендицит і як його можна визначити (фото)

Де знаходиться апендицит: фото © depositphotos

Маленький орган, який має всього 10 см завдовжки, може завдати дуже серйозних проблем своєму власникові, аж до летального результату. Апендицит, кажучи науковою мовою, – це запалення червоподібного відростка сліпої кишки, тобто апендикса. Це захворювання черевної порожнини є досить частим, а його гостра фаза вимагає негайного хірургічного лікування.

  • Як і де болить апендицит: що робити, чи потрібна операція

Але для початку важливо зрозуміти, що дискомфорт і біль у животі спровокував саме апендикс. Де знаходиться апендицит, як його визначити і швидко знайти розташування, тобі розповість tochka.net.

Що таке апендикс

Спочатку апендикс вважали рудиментом, тобто абсолютно марним органом. Однак пізніше вчені прийшли до висновку, що природа не така дурна, і все в організмі має свої функції. На тендітні плечі апендикса покладена важлива роль щодо участі в ендокринних процесах і захисту імунітету. Він допомагає організувати потрібну мікрофлору кишечника.

Однак апендикс не є життєво важливим органом, і можна обійтися без нього. У наш час існують медикаментозні варіанти підтримки потрібного балансу бактерій у кишечнику. Тож, якщо виникає підозра на запальний процес в апендиксі, слід негайно проводити операцію з його видалення.

Небезпека полягає в тому, що в процесі запалення апендикс набрякає і заповнюється гноєм. Протягом буквально 2-3 днів через відсутність виходу він лопається, і гній розтікається по черевній порожнині.

Де знаходиться апендицит у людини: локація болю

Головною ознакою, яка повинна навести на думку про апендицит – це різкий біль, який найчастіше виникає в нижній частині живота.

Де знаходиться апендицит: фото © depositphotos

Сам апендикс знаходиться праворуч, у нижній частині кишечника і наближений до пахової області. При нормальному стані він представляє собою невелику трубочку завдовжки від 5 до 15 см і діаметром близько 1 см. Апендикс відгалужується від сліпої кишки біля місця її переходу в товстий кишечник і не має наскрізного проходу.

Запальний процес в апендиксі часто дає помилкове відчуття, що болить не праворуч, а ліворуч, зверху, по центру, і взагалі біль може блукати по всьому животу.

Симптоми апендициту

  • сильні болі в животі, які часто бувають блукаючими;
  • якщо натиснути на живіт, больові відчуття зростають;
  • також біль у клубовій області посилюється при кашлі;
  • м’язи живота постійно напружені;
  • біль трохи зменшується, якщо лягти на бік і піджати ноги;
  • з’являються нудота і блювота;
  • підвищується температура тіла;
  • може виникнути запор або, навпаки, діарея.

Апендикс може запалюватися незалежно від віку, статі та стану здоров’я. При виникненні цих явних симптомів, за якими можна припустити апендицит, слід негайно звернутися до лікаря.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

  • Апендицит у дітей: перші ознаки і причини
  • Дієта при панкреатиті: як правильно харчуватися

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *