Чи варто українцям робити щеплення від грипу під час епідемії вірусу: відповідь експерта

Чи варто українцям робити щеплення від грипу під час епідемії вірусу: відповідь експерта © depositphotos

Щороку на грип хворіє кожен 10-й дорослий та кожна 4-та дитина. Взимку підхопити вірус шанси найбільші. Особливо зараз, коли в Україні кількість захворювань на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) зростає щодня. Тільки у Києві за минулий тиждень захворіло майже 11 тисяч людей. І головна небезпека в ускладненнях, які може викликати вірус.

Чи можна говорити про епідемію грипу в Україні, які ускладнення найстрашніші та які методи лікування грипу – відповіді на хвилюючі багатьох українців питання шукав “Сніданок з 1+1”.  

Постійний експерт “Сніданку з 1+1” – доктор медичних наук, професор медицини, завідувач відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій інституту епідеміології імені Громашевського Алла Міроненко впевнена, що сьогодні Україна знаходиться в епідемічному періоді. У багатьох областях вже закрили школи на карантин. Зокрема, в Волинській, Рівненській, Житомирській, Вінницькій Одеській, Черкаській, Сумській, Луганській, Донецькій та Запорізькій областях.

Епідемія грипу 2020 в Україні © прес-служба каналу 1+1

Як пояснює експерт, діагностувати грип та відрізнити його від ГРВІ можна за низкою симптомів:

  • стрімкий початок хвороби
  • висока температура
  • біль у м’язах та кістках
  • слабкість
  • головний біль
  • кашель  

Алла Міроненко
доктор медичних наук

погляд експерта

Грип починається блискавично. А при респіраторних інфекціях, які викликані не грипом, може бути спочатку нежить чи біль у горлі, а температура може піднятися потім, в може взагалі не піднятися

За її словами, грип може викликати страшні ускладнення. Оскільки грип – це вірус, який перш за все вражає дихальні шляхи, то можна очікувати ускладнення з боку дихальної системи – це бронхіт, пневмонія, отит, гайморит. А також може викликати хвороби серця та нирок, менінгіт та загострення хронічних хвороб. Найчастіше ускладнення виникають у людей, які вчасно не звернулися до лікаря, або мають фонові захворювання і належать до груп ризику.  

Ускладнення, які може викликати грип © прес-служба каналу 1+1

Один із методів убезпечити себе від вірусу – зробити щеплення. Але багатьох українців цікавить питання, чи є сенс робити щеплення зараз, коли фактично вся країна вже знаходиться на карантині.    

Алла Міроненко
професор медицини

погляд експерта

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що щеплення можна робити будь-коли. Але треба розуміти, для того, щоб вакцина спрацювала, потрібен час. Це два тижні для дорослого і місяць для дітей. Тобто, зараз можна не встигнути, якщо ти вже потрапив у хвилю епідемії. Шанс захворіти все одно є

При цьому Алла Міроненко пояснює, що українцям не варто хвилюватися щодо якості вакцин, тому що всі вакцини проти грипу пройшли ретельні перевірки. 

Алла Міроненко
доктор медичних наук

погляд експерта

Україна не виготовляє своїх вакцин. Всі вакцини закордонні. У нас є реєстраційна процедура, і перед тим, як їх зареєструвати вакцину, вона проходить тривалі та ретельні експертизи. Тобто, неякісних вакцин в Україну не допускають, і боятися не треба

Також свої опасіння щодо вакцинації в ефірі “Сніданку з 1+1” озвучили присутні у студії глядачі: 

Наша сім’я не проводить щеплення від грипу. Нам пояснювали, ти проводиш щеплення від одного вірусу, а він швидко мутує. І навіщо піддавати свою імунну систему такому стресу? Чи є це дієво?

Це застарілий погляд. Тому що у світі діє потужна система моніторингу за циркуляцією вірусів. І двічі на рік ВООЗ дає рекомендації щодо того, які штами слід включити у склад вакцин, щоб вони були актуальними, а не застарілими. Щороку вакцини змінюються. Бувають дуже поодинокі випадки, коли немає співпадіння, але це насправді рідко відповідала Міроненко та додала, що для українців найкращий час для проведення вакцинації – жовтень та листопад. 

Раніше ми давали поради, як не захворіти на грип на роботі.

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *