Боулдерінг: скелелазіння для тих, хто боїться висоти

Що таке боулдерінг? © depositphotos.com

Боулдерінг стрімко стає популярним видом спорту тому, що він поєднує не тільки хороше фізичне тренування, але і технічні навички. Читай нижче про те, що це таке, як почати займатися скелелазінням і поради для новачків.

Що таке боулдерінг?

Боулдерінг — це скелелазіння у землі без мотузки або прив’язі. Цим можна займатися в приміщенні або на вулиці, і все, що тобі потрібно, це зручне взуття, трохи крейди і велика поролонова накладка. Це буквально лазіння по валуну, а не по скелі або обриву, тому воно пішло в широкі маси і їм захоплюються ті, хто хоче підніматися на гори, але боїться висоти.

Все почалося досить органічно, коли скелелази, втомлені чекати партнера, захотіли попрактикуватися в своїх навичках. Оскільки так легко пройти кілька етапів лазіння без особливого спорядження, це стало дуже популярним як серед прфессіоналов, так і серед новачків.

В даний час боулдерінг — це, по суті, окремий вид спорту. Криті зали для лазіння принесли його в маси, і цей вид спорту швидко стає наступним великим захопленням фітнесом.

Користь боулдерінгу для здоров’я

Боулдерінг і скелелазіння мають багато переваг для психічного та фізичного здоров’я. Сеанс боулдерінгу включає в себе кардіо і силові тренування. Найбільшою перевагою є те, що воно захоплююче і динамічне, а не нудне і не повторюється, а тому його можна сприймати як розвагу, а не тяжке тренування.

  • Боулдерінг опрацьовує м’язи верхньої частини тіла і спини, а також преса.
  • Сила хвату поліпшується досить швидко, і ти будеш нести сумки, як чемпіон, в найкоротші терміни.
  • Крім фізичних аспектів, боулдерінг може бути відмінним тренуванням для психічного здоров’я. Це захоплююча головоломка, яка задіює центр вирішення проблем мозку. У поєднанні з природним страхом падіння важко думати про що-небудь, крім поставленого завдання.
  • Також це свого роду медитація, де ти сконцентрована на досягненні мети, а всі сторонні думки і проблеми йдуть.

Боулдерінг це © depositphotos.com

Чи безпечний боулдерінг?

Він пов’язаний з небезпекою травм, хоча в приміщенні вважається досить безпечним. Але вивих щиколотки або зап’ястя — знайомі травми довгострокових боулдерінгістов. Також є ризик отримати синці, порізи і потертості. Основна небезпека — незручне падіння.

У приміщенні килимок допомагає запобігти травми, але не запобігає їх. Якщо ти навчишся правильно падати, то ймовірність отримання травми значно знизиться. В цілому зали для скелелазіння є більш безпечним середовищем і мають навчений персонал з надання першої допомоги.

Як почати займатися болдерінгом?

Все, що тобі потрібно — просто записатися в місцевий зал для боулдерінгу або скелелазіння. Там тобі будуть показані основи безпеки, дано огляд залу і його функцій, а також буде представлена ​​невелика базова техніка для початку.
Професіонали, яким вже нудно в залі і немає ніякого виклику, переходять на тренування на відритому повітрі зі справжніми валунами, де набагато складніше.

Боулдерінг — відмінний спосіб регулярно займатися спортом, а також трохи поспілкуватися. Це непросто, але допомагає бути подумки залученою, отримувати задоволення від виконання завдання, а також поговорити з іншими, поки ви займаєтеся цим.

Нещодавно ми розповідали про ТОП-10 видів спорту, якими найкраще займатися влітку.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.