Біг взимку: поради початківцям

Біг взимку © depositphotos.com

Холод, сніг та погана погода часто можуть стати перешкодами на шляху до міцного здоров’я і стрункої фігури. Взимку одні лінуються вставати вранці, інші переживають за своє самопочуття, а треті просто не знають, як бігати вранці. Не важливо, це увійшло у тебе в звичку, або ти тільки починаєш робити пробіжки, є кілька правил про біг взимку, які тобі варто знати.

Чи можна робити пробіжку взимку?

Цікавишся питанням чи можна бігати взимку? Відповідь так, можна і потрібно. Головне – одягатися відповідно. Пам’ятай, що як тільки ти починаєш рухатися, твоє тіло швидко нагрівається. Занадто велика кількість одягу може привести до перегріву, а надто мале – до переохолодження. Одяг повинен регулювати температуру тіла.

Біг взимку © depositphotos.com

Крім цього, вірно і те, що після бігу тіло швидко остигає. Щоб не захворіти, потрібно бути готовою переодягнутися в сухий одяг відразу після пробіжки. Для цього розумно мати з собою в найм сухий одяг, або по закінченню йти в гарячий душ.

Як вибрати одяг для бігу взимку?

Багатошаровість – ключ до комфортного бігу в мінус 5 і нижче. Тут вся фішка в тому, щоб у міру нагрівання тіла знімати одяг до комфортного стану організму.

Твоє вбрання для зимової пробіжки повинно складатися з лосин, топу з довгими рукавами, вітрозахисної куртки, рукавичок, шапки або пов’язки, спеціальних шкарпеток з теплорегуляцією.

Важливим є і вибір взуття. Віддавай перевагу кросівкам зі щільної тканини, а не сітці. Плюсом буде вологостійкість і технологія Gore-Tex.

Біг взимку © depositphotos.com

Як правильно бігати взимку?

Перед початком пробіжки обов’язково розігрійся. Твої м’язи повинні бути підготовлені. Розігрів включає комплекс вправ для багатосуставної зарядки, при якому ти зможеш опрацювати всі групи м’язів. Особливу увагу варто приділити ногам і колінам.

Біг взимку © depositphotos.com

Не варто забувати про гідрорегуляцію. Пий воду невеликими ковтками до, під час і після зимової пробіжки.

Намагайся закінчувати пробіжку максимально близько до будинку або місця, в якому ти зможеш зігрітися. Це потрібно для того, щоб не захворіти при охолодженні організму.

Пам’ятай, що оптимальний час пробіжки на холодному повітрі – 30 хвилин. Більше можуть бігати тільки підготовлені бігуни, які займаються цим не перший рік. В іншому випадку ти ризикуєш нашкодити своїй імунній системі і захворіти.

Раніше ми розповідали про те, коли краще займатися спортом: вранці або ввечері.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *