Aniks Joy: “Я хочу показати людям, що можна жити, харчуватися і виглядати по-іншому”

Тренер-дієтолог Аніка (Aniks Joy) © Олег Батрак

9 лютого в Києві відбувся фінал четвертого сезону соціального проекту “Час Змін” (далі – проект), який допомагає дівчатам не просто схуднути, а змінити свої погляди на життя, ставлення до себе і оточуючих, а також повністю зовні і, головне, внутрішньо змінитися. Протягом трьох місяців героїня займається в залі з тренером, а також працює з дієтологом, стилістом, косметологом, психологом, перукарем і майстрами манікюру-педикюру.

Ідея створити такий потрібний проект з’явилась у спортсменки, тренера і мандрівниці Аніки (Aniks Joy). Будучи натурою активною і здатною заразити все і всіх навколо позитивом, дівчина організувала проект, учасниці якого не тільки худнуть, але і змінюють своє життя. tochka.net дізналася у Аніки, коли вона захопилася спортом, як з’явилася ідея створити такий цікавий проект, як дівчатам можна підтримувати себе у формі і правильно харчуватися.

Тренер-дієтолог Аніка (Aniks Joy) © Олег Батрак

Спортом Аніка захопилася після розриву відносин з хлопцем в 2014 році. Дівчина каже, що не хотіла взагалі нікуди йти, і в зал її мало не силою затягла подруга. Після першого тренування Аніка закохалася “у все це залізо”, яке раніше вважала виключно чоловічим видом спорту. Згодом дівчина стала весь свій вільний час проводити в спортзалі. Там її помітили і запропонували стати тренером. Аніка з відповідальністю підійшла до нової роботи, вирішивши для себе – щоб тренувати когось, потрібно пройти свій шлях в спорті. Так дівчина вибрала змагання. Через досить-таки короткий час після початку підготовки до конкурсів, Аніка зайняла 3 місце на всеукраїнському змаганні, а потім і стала переможницею змагання в італійському місті Капрі в 2015 році і отримала титул “Міс Європа”. Після успішних виступів на всеукраїнському та міжнародному рівнях, дівчина вирішила сконцентруватися на тренерській кар’єрі.

 • Як виникла ідея організувати такий цікавий і всеосяжний проект?

Я людина дуже творча і навіть тренуючи в залі людей намагаюся придумати щось цікаве і різноманітне. Цей проект з’явився як продовження моєї тренерської кар’єри.

 • Деякі тренера роблять проекти, де учасники займаються спортом і худнуть. Як виникла ідея додати крім тренувань ще процедури і фахівців, які б працювали з героїнею?

Тренування в залі допомагають привести себе в форму, схуднути, підкачатися. Але вони не допомагають дівчині розкрити свою жіночність. Героїня розкривається як дівчина, коли вона починає стежити за собою, робити різні косметологічні процедури. Ви ж знаєте, коли змінюється зачіска хоча б трохи, у дівчини змінюється настрій, думки і повадки. Тому я хотіла дати можливість дівчатам, у яких немає грошей, спробувати на собі всі косметологічні процедури.

Проект не даремно називається соціальним, адже для героїні він практично безкоштовний (дівчина оплачує тільки абонемент в спортзал і новий одяг, підібрану стилістом). Всі експерти працюють з героїнею також безкоштовно.

 • Як ви зібрали таку команду фахівців?

Це все мої друзі, знайомі. З початку я запропонувала взяти участь у проекті своїм друзям – майстрам манікюру, педикюру та перукарю, і вони погодилися. Потім через знайомих я знайшла стиліста та психолога. Просто це хороші чуйні люди, які готові допомагати. Чому ні? Якщо ми можемо.

Проект “Час змін” © facebook.com/profile

 • За якими критеріями ви відбираєте дівчат?

Перший критерій – зайва вага. Потім я з кожною людиною зустрічаюся, спілкуюся. Відразу видно – людина хороша чи ні, чи буде працювати. Героїня повинна бути як пластилін, щоб я могла її ліпити. Ці три місяці дівчина повинна мене беззаперечно слухатися і робити все, що я їй кажу. Якщо цього не буде, вона не досягне результату.

 • Чи складно працювати з учасницями проекту? Чи були ті, хто здався, не дійшов до кінця?

Ні. Всі, хто брав участь, дійшов до кінця і отримав хороший результат. Була одна дівчинка 18-ти років із зайвою вагою. Я з нею місяць займалася, і сама відмовилася від неї. Оскільки це безкоштовний проект, якщо людина прийшла вона повинна займатися, намагатися досягти результату. Дівчинка була ще юною, вона не тримала режим, як я їй говорила, і в принципі не дуже розуміла, куди потрапила.

Соціальний проект © facebook.com/profile

 • Чому цей проект безкоштовний для героїні?

Я з небагатої сім’ї. Я довгий час сама не знала, що таке педикюр, манікюр, салони, для мене все це було дуже страшно. У мене не було стільки грошей. Але мені це завжди було цікаво. Мені подобається, коли дівчина за собою доглядає. Ось Наташі 35 років (героїні четвертого сезону проекту), і вона ніколи не була в салоні. Чому б не спробувати? Якщо сподобається, вона буде шукати можливості, щоб заробити гроші і відвідувати салони. І мені захотілося таким людям допомагати, відкрити їм новий світ. Показати, що можна жити по-іншому, можна виглядати по-іншому, харчуватися по-іншому. Коли людина худне, вона починає нормально харчуватися, прибирає все шкідливе з їжі, організм починає очищатися, у людини все змінюється, змінюється світогляд, вона починає по-іншому мислити, життя у неї починає налагоджуватися.

 • Чи виникала у вас ідея комерціалізації проекту?

Щоб я особисто могла на ньому заробляти – ні. Але я хочу знайти спонсора, який би оплачував абонемент в зал, новий одяг героїні, частину послуг експертів, які працюють з героїнею.

 • Що відбувається з героїнями після закінчення проекту? Чи продовжують вони займатися собою?

Так. Всі героїні продовжують займатися в залі, у багатьох реально змінилося життя, налагодилися відносини в родині, дівчата знайшли цікаву оплачувану роботу.

 • Проблема зайвої ваги і невпевненості в собі властива не тільки дівчатам, але і хлопцям. Чи була ідея зробити учасником проекту чоловіка?

Звичайно, у мене серед клієнтів були і чоловіки, з якими я займалася в залі. І на третій сезон я шукала учасника чоловіка. Але, на жаль, чоловіки засоромилися і не відгукнулися. Напевно, вони не готові приймати допомогу від дівчини. Звичайно, я б хотіла попрацювати з чоловіком, зробити зі скромного хлопця такого мачо, щоб всі дівчата за ним бігали!

Тренер-діетолог Аніка та учасниця проекту Наталія © Анастасія Іскрицька

 • Чому для вас важливо допомагати іншим?

Тому що у мене це виходить, у мене є можливість, я хочу, я можу, я це роблю. Я кайфую від того, що приношу людині якусь користь. І це класно.

 • З чого варто почати роботу над собою?

Найголовніше – це прийняти рішення. Потрібно для себе твердо вирішити, що все. Я буду робити це і по-іншому ніяк.

 • Як часто ви рекомендуєте відвідувати зал?

Якщо людина хоче скинути вагу, то три рази в тиждень повинна бути силове тренування, і два рази кардіо. Якщо людина хоче набрати вагу, то три рази силове тренування плюс кардіо. Щоб сказати точніше потрібно бачити людину.

Тренер-дієтолог Аніка (Aniks Joy) © Олег Батрак

 • Які види активностей крім залу допомагають скинути вагу?

Танці і групові заняття. Але в той же час, в залі ти можеш відкоригувати свою фігуру і побудувати, як хочеш ти. Звідси і назва body building – будова тіла. На групових заняттях ти цього не зробиш, ти можеш тільки схуднути, оскільки робиш тільки аеробні навантаження, а в залі – створюєш себе.

 • Що таке правильне харчування?

Правильне харчування – це збалансоване харчування. Всі ці дієти, взагалі слово дієта – я його не застосовую і не приймаю. Правильне харчування – це баланс білків, жирів і вуглеводів, кому потрібно більше жирів, кому білків, кому вуглеводів – це все індивідуально. Їсти варто продукти, які підходять під сезон. Зараз вже варто виключити помідори, огірки і є капусту будь-яку (пекінську, брокколі, цвітну), моркву, буряк, кому ці продукти не протипоказані.

Наталія, учасниця соціального проекту © Катя Кирилюк

Учасницею четвертого сезону соціального проекту стала 35-річна киянка Наталя. Дівчина працює провідним спеціалістом відділу моніторингу якості вищої освіти одного зі столичних ВНЗ. Бажання схуднути у неї було давно, але ні дієти, ні фізичні вправи не приносили бажаного результату. А цього літа Наталія пережила велике потрясіння в особистому житті. Якраз в цей період вона побачила оголошення про кастинг в проект, і вирішила взяти в ньому участь. Наталія зізнається, що мало знала про деталі проекту, у неї було лише бажання схуднути.

Наталя
учасниця проекту

У мене було нереальне бажання схуднути, все інше мене мало хвилювало. На початку проекту ми з тренером сіли і поставили собі Мету (схуднути). Вся решта життя пішла на другий план, головне – це моя Мета. Мені довелося кардинально змінити свої звички, відмовитися на час проекту від повноцінного співу в хорі і різних хобі, відволіктися трохи від думок про роботу, від зустрічей з друзями, всі думки сконцентрувати на своєму здоров’ї і Меті.

Соціальний проект © facebook.com/profile

Соціальний проект © facebook.com/profile

За три місяці учасниця проекту скинула 15 кілограм, а також познайомилася з безліччю цікавих людей, професіоналів своєї справи, отримала нові знання, пережила безліч цікавих пригод і стала набагато впевненішою в собі. Також Наталія обіцяє продовжити займатися спортом після закінчення проекту, і це пов’язано не стільки з острахом повернути втрачені кілограми, скільки з неможливістю уявити себе поза спортом і поза залом.

Наталя
учасниця проекту

Насправді, спорт вже став частиною мого життя. У період проекту я застудилася і тиждень хворіла, пролежала вдома. М’язи “нудьгували” за навантаженням, і коли прийшла в зал, була здивована, що організм щасливий від заняття на тренажерах. Це дивно, але при правильній навантаженні – м’язи завжди в тонусі, ти бадьорий і свіжий, в хорошому настрої, є життєва сила на всі необхідні справи.

Нагадаємо, на початку грудня на tochka.net стартувала рубрика “Місія – схуднути до Нового року“. У ній тренер-дієтолог Аніка розповідає, як правильно харчуватися взимку, як тренуватися в залі новачкам, а також про те, скільки можна робити перекусів в день і про кардіо-тренування.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *