Алергія на глютен: як розпізнати і що можна їсти

В Україні популярний вислів “Хліб – усьому голова” і не дивно, адже в нашій країні вирощують велику кількість пшениці, яка йде на експорт. Тому хліб займає одне з головних та важливих місць на столі. Проте не всі люди можуть вживати традиційні для українців страви. Деякі стикаються з непереносимістю глютену. Що це таке, як діагностувати захворювання та що можна їсти – читай у нашому матеріалі.

Що таке целіакія?

Целіакія – це реакція імунної системи на білки глютену (глютенини та гліадини). Згідно з неофіційною статистикою, така реакція спостерігається у кожного сотого жителя планети. Чому виникає реакція на глютен? Через неправильну реакцію імунної системи на антитіла до глютену, які вона сприймає як ворожі. За цим слідує відповідь спеціальних клітин організму, які викликають запалення тонкого кишечника.

Найчастіше захворювання проявляється у дитячому віці, між 6 місяцями та двома роками життя. Симптоми целіакії у дітей: діарея, здуття живота, затримка статевого дозрівання, різка втрата ваги та дефекти зубної емалі. У дорослих до перерахованих вище симптомів можуть додаватися: швидка стомлюваність, анемія, психічні розлади, остеопороз, безпліддя та інше.

Як діагностувати целіакію?

Діагностувати це захворювання може лікар. Як правило, використовують два способи: аналіз крові на антитіла до глютену або біопсію кишечника (робиться у випадку, якщо у пацієнта яскраво виражені ознаки целіакії, а аналіз крові цього не показав). Дітям роблять лише аналіз крові, оскільки біопсію вони складно переносять.

Непереносимість глютену: які захворювання, крім целіакії, можуть бути

У багатьох людей можуть проявлятися реакції на пшеничні продукти і без целіакії. Це може бути чутливість до глютену без целіакії, а також алергічні реакції на інші пшеничні білки, до складу яких не входить глютен.

Безглютенова дієта: що їсти і кому можна використовувати

Безглютенова дієта для людей, які можуть вживати глютен, може бути небезпечною. Згідно з дослідженнями вчених Гарвардського університету, які вивчали дані 120 тис. добровольців протягом 26 років, з’ясувалося, що відмова від глютену провокує ризик серцевих захворювань, оскільки цільнозернові продукти є значним джерелом клітковини та інших поживних речовин.

Тоді як людям з непереносимістю глютену варто уникати хлібної продукції, печива та кексів, макаронних виробів, продуктів на основі манної крупи, кускуса, пива, а також деяких приправ, соусів та спецій.

Що можна вживати людям з непереносимістю глютену? Фрукти та овочі, звичайні м’ясні, птахівницькі та рибні продукти, боби, такі як горох, квасоля та сочевиця, лобода, картопля та деякі вівсяні вироби.

Раніше ми розповідали, як приготувати дієтичні млинці.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *