5 простих методик, щоб не стати жертвою чужою люті © depositphotos
Як би позитивно людина не відносилася до життя, час від часу не уникнути різноманітних деструктивних моментів. Почуття гніву знайомо кожному і стикнутися з ним можна де завгодно — на роботі, в транспорті, вдома. Прийняти вважати, що гнів — нормальна реакція на зовнішні подразники. Але, з цією реакцією треба боротися.
Не рідко ти можеш стати не винуватицею, а жертвою. Зазвичай, ніхто не цікавиться, чи готова ти виступати в ролі громовідводу. Людина, яка випустила пар, швидко приходить до норми. Тобі ж надовго залишається образа та поганий настрій. Для того, щоб ти знала, як з цим боротися, tochka.net підготувала для тебе 5 діючих методик, які збережуть твою психологічну рівновагу.
Дихай
Глибоке рівне дихання допоможе заспокоїтися © pinterest
Змінити дихання — головна рекомендація з самоконтролю. Якщо ти потрапила в поле зору розгніваної людини та відчула, що тобі передається його збудженість, почни дихати повільно та глибоко.
Зроби 6-10 вдихів за хвилину. Обов’язково через ніс. Навмисні затримки дихання дозволять привести пульс та тиск до норми, а також заспокоїтися.
Відволікайся
Ймовірно, тебе з дитинства вчили, що не слухати співрозмовника неввічливо. Це так, але не в випадку, якщо над тобою зараз вибухне гроза. Якщо ти починеш вникати у посил розгніваної людини, є шанси вв’язатися до безглуздої полеміки. Щоб не слухати людину, згадай якусь пісню або вірш.
Напружуючи пам’ять та намагаючись згадати наспіви пісні або строки з вірша, ти по неволі почнеш відволікатися від розгніваної речі опонента та пропустиш повз вуха його образливі слова.
Іронізуй
Намагайся не брати слова розгніваної людини на власний рахунок © depositphtos
Очі навикати, смикані рухи, слина бризкає в різні сторони. Людина в припадку гніву виглядає доволі комічною. Якщо тобі вдасться відволіктися від її слів, ти одразу ж це помітиш. А якщо уявиш його в кумедному костюмі – вийде відверто комічно картина.
Відстороняйся
Якщо є можливість, не потрапляй під гарячу руку. Уходь до іншої кімнати, прогуляйся, займись якоюсь справою. Дозволь людині випустити пар.
Але якщо реально самовідсторонитися немає жодного шансу, то зроби це в своїй голові. Уяви, що між тобою та людиною, яка кричить, цегляна стіна. Складай подробиці: біла або червона цегла, чи рівна кладка, чи акуратні шви. Це допоможе побудувати психологічний захист.
Вмій пробачати
Головне – вмій пробачати та не тримай ни на кого зла © depositphtos
Це головна рекомендація. В гніві людина не відає собі звіту про те, що коїть. А коли лють минула, відчуває провину та іноді навіть не знає, як подивитися тобі в очі.
Заговори перша. дай зрозуміти, що не тримаєш злості. Так, людині, яка зірвалася, буде простіше щиро покаятися та поновити хороші стосунки.
слідуй цим прости порадам та пам’ятай давньоіндійську мудрість: хто не відповідає гнівом на гнів, врятує обох — себе і розгніваного.
Раніше ми писали про 4 базові пози йоги, які зможе виконати кожна.
Джерело: lady.tochka.net