Здоров’я дітей – під ударом технічного прогресу

Серед 110 експертів, які опублікували в газеті Daily Telegraph відкритого листа – лауреат дитячої премії Жаклін Вільсон, романіст Філіп Паллман, баронеса С’юзен Грінфілд, директор Королівського інституту і експерт у сфері охорони дитинства, доктор Пенелопа Ліч та ін.

Що, на думку експертів, руйнує здоров’я дітей?

Якщо коротко, то ворогом здоров’я дитини є штучне життя. Тобто синтетична їжа; будинки з будматеріалів, що безперервно отруюють повітря в приміщенні; явний надлишок «техногенного» спілкування через телефон та інтернет; гострий дефіцит вільного часу та живого спілкування з людьми.

“Ми дуже стурбовані зростанням депресії серед дітей, а також їхньою поведінкою та умовами розвитку. Оскільки дитячий мозок перебуває у стадії розвитку, він не може так само легко та швидко пристосовуватися до цих стрімких технологічних і культурних змін, як мозок дорослої людини”, – йдеться у відкритому посланні.

Що їдять, де живуть, із ким спілкуються наші діти?

Про їжу. Люди в промислово розвинених країнах споживають на рік від шести до семи кілограмів продовольчих добавок. Бутерброд із шинкою може містити до 13 Е-одиниць. Чи варто говорити про те, як позначається це на здоров’ї дітей?

© Thinkstock
Про будинки. Екологічно чистими серед будматеріалів вважаються камінь і дерево. Хто може дозволити собі жити в такому будинку? Одиниці. Решта 80% свого часу проводять у будинках, що безперервно випромінюють надзвичайно шкідливі для здоров’я людини (а зокрема для здоров’я дитини) леткі речовини. Вчені, які порівняли повітря в квартирах із міським повітрям, визнали, що повітря в кімнатах в чотири рази брудніше за зовнішнє і в сім разів більш токсичне.

Діти практично позбавлені живого спілкування з однолітками.
Постулат «Забери у дитини вільний час, інакше його забере вулиця» не такий уже безгрішний, як здається. У хороших батьків життя дитини розписане буквально по хвилинах. Підйом – школа з її непомірними навантаженнями – музична школа (спортивна секція, репетитор іноземної мови тощо) – перевірка уроків, запитання «Як справи?» – Відбій.

© Thinkstock
Діти разом не граються, а працюють над вирішенням поставлених дорослими завдань. Батьки дітей не обіймають, не цілують. А запитання «Як справи?» передбачає «Які оцінки в школі та успіхи у додатковій школі?»

Як це позначається на здоров’ї дитини? Запитай у педіатрів і дитячих психологів.

Експерти в області педіатрії б’ють на сполох: здоров’я дітей стрімко погіршується!

Зростає покоління фізично хворих, схильних до депресій людей. (За останні 40 років кількість самогубств у середньому зросла на 60%).
Як можна зберегти здоров’я дитини?  Експерти дають прості поради:

– Їжа якомога простіша, без синтетичних добавок;

– Контроль за екологією житла: строгий підхід до вибору будматеріалів; обмеження побутових приладів, що дають шкідливе випромінювання. (Принаймні в кімнаті дитини).

– Наявність у дитини вільного часу для спілкування з однолітками, регулярні «вилазки» на природу, максимум тактильного спілкування з батьками.

Поради прості, але чи виконуємо ми їх?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *