У вашого малюка висип?

Що таке висип?

Висип – це тимчасові висипання на шкірі, які можуть бути у вигляді сверблячих або несверблячих червоних і пурпурних плям або наповнених рідиною пухирів. Висип може з’явитися у дитини будь-якого віку на будь-якому місці. Висип може бути самостійним шкірним захворюванням або симптомом основного захворювання.

Пітниця

Пітниця складається з дрібних прозорих пухирів або маленьких червоних папул. Пітниця часто з’являється, якщо діти дуже потіють, наприклад, під час спекотної вологої погоди або коли у них висока температура. Пітниця найчастіше з’являється на грудях, животі або спині маляти та зазвичай супроводжується помірним свербежем і печінням.

Пелюшкова попрілість

Це або подразнення шкіри, інфекція або нашкірна хвороба в ділянці промежини. Найчастішими причинами висипу на промежині є інфекція дріжджами, подразнення від калу та сечі, себорейний дерматит, псоріаз або екзема.

Токсична еритема немовляти

Це тимчасовий висип, який з’являється в перші кілька днів життя немовляти. Спершу цей висип проявляється у вигляді плоских червоних плям, які невдовзі стають опуклими та жовтими. Цей висип зазвичай минає протягом 10-14 днів.

© ThinkstockВисип, пов’язаний з алергією

Висип може бути результатом алергійної реакції на їжу, ліки, рослини. Він може бути у вигляді пухирів, забарвлених плям і забарвлених папул, які можуть супроводжуватися крововиливами.

Висип може бути спричинений й укусами комах. Тоді він складається з плям, пухирів або здуттів, можуть бути й крововиливи під шкіру.

Як лікувати висип?

© ThinkstockЩоб вилікувати висип, треба усунути основну причину його виникнення. Свербіж і печіння можна послабити холодними компресами, ванночками й каламіновим лосьйоном. Терапевт може виписати антибіотик, якщо шкіра дитини інфікується після розчухування.

Вилікувати пітницю можна, якщо знизити температуру за допомогою кондиціонера або вентилятора. Корисні будуть холодні компреси або ванночки, а також препарати, що висушують. Одягайте дитину в легкий бавовняний одяг, який добре вбирає вологу.

Якнайчастіше залишайте дитину взагалі без одягу, щоб максимально провітрити шкіру на повітрі.

Якщо у дитини висип, неодмінно зверніться до педіатра, який не лише встановить його причину, а й пропише вам необхідні препарати.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *