Вчена-приматолог Джейн Гуддол стала прототипом для ляльки Барбі

88-річна британська приматологиня Джейн Гуддол стала прототипом для ляльки Барбі. Американський виробник іграшок Mattel поповнив серію “Жінки, що надихають”.

Джейн Гуддол широко відома завдяки своєму більш ніж 45-річному вивченню соціального життя та інтелекту шимпанзе у Національному парку Гомбе-Стрім у Танзанії та як засновниця міжнародного Інституту Джейн Гудолл. Вчена є також послом ООН, почесним членом Ради майбутнього світу та Дамою-Командором Ордена Британської імперії. Джейн Гуддол є авторкою десятка книг про тварин та володаркою безлічі нагород із захисту навколишнього середовища.

Як повідомляє Global News, Джейн Гуддол завжди хотіла, щоб дівчата мали більшу різноманітність ляльок.

Я хотіла, щоб лялька була мною ще до того, як з’явилася ця ідея. Я бачила маленьких дівчаток, які грали з ляльками Барбі, і, звичайно ж, спочатку всі вони були дуже дівчачими, і я подумала, що маленьким дівчаткам потрібен якийсь вибір, — поділилась вчена — поділалася приматологиня

@JaneGoodallInst was honored through @Barbie's Inspiring Women series yesterday with her very own doll! First of its kind in the collection, the doll is made of recycled ocean-bound plastic and it launched just before today's celebration of World Chimpanzee Day! pic.twitter.com/7EItbslg7v

— The Female Quotient (@femalequotient) 14 Ð¸ÑŽÐ»Ñ 2022 г.

Лялька Гуддол одягнена в сорочку кольору хакі та шорти й тримає блокнот з біноклем. Її супроводжує фігурка Девіда Грейберда, першого шимпанзе, який довірився приматологині, коли вона проводила свої дослідження у 1960-х роках.

Лялька зроблена з переробленого пластику, викинутого в океан, та сертифікованого організацією Climate Impact Partners як вуглецево-нейтральний.

Лялька Джейн Гуддол © mattel.com

Лялька Джейн Гуддол © mattel.com

Крім ляльки Гуддол, компанія Mattel у той же день випустила лінійку  іграшок під назвою “Кар’єра року в галузі еколідерства 2022 року”. У серії представлені Барбі — керівники з питань сталого розвитку, вчені з охорони навколишнього середовища, інженери з відновлюваних джерел енергії та захисники навколишнього середовища. Мета цієї серії — виділити області кар’єри, в яких жінки недостатньо представлені.

Нагадаємо, що до серії іграшок “Надихаючі жінки” також входять афроамериканська журналістка та суфражистка Іда Б. Уеллс, американська письменниця та поетеса Мая Енджелоу, американська тенісистка Біллі Джин Кінг, колишня перша леді Елеонора Рузвельт.

Раніше ми радили, чим зайняти дитину влітку. Ідеї ігор і розваг для всієї родини.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *