Вага під час вагітності: що є нормою

У середньому під час вагітності жінка набирає від 7 до 16 кг. Жінки з низькою масою тіла переважно набирають під час вагітності більше. А жінки з надмірною масою набирають менше кілограмів.

Якщо до вагітності твоя вага була нормальною, отже, надбавка в середньому становитиме 11,5 кг.

За рахунок чого поправляються під час вагітності

Якщо ти не зловживаєш різними солодощами, дотримуєшся принципів здорового харчування, то під час вагітності ось за рахунок чого набереш вагу:

– малюк – середня вага 3,4 кг, але приготуйся, може бути й більше!

– плацента – 650 г;

– навколоплідна (амніотична) рідина – 800 мл;

– збільшена матка – 970 г;

– збільшені молочні залози – 405 г;

– збільшення об’єму крові – 1450 мл;

– збільшення об’єму позаклітинної рідини – 1480 мл;

– жирові відкладення – 2345 г

Як визначити, чи дуже ти поправилась

Щоб дізнатися, чи не надто багато ти набрала під час вагітності, визнач індекс маси тіла. Для цього вагу в кілограмах поділи на зріст у метрах у квадраті. Ось, наприклад, якщо ти важиш 70 кг, а твій зріст 1,7 м, то індекс маси тіла становитиме 24,2.

Якщо індекс маси тіла – до 20, вважається, що в людини низька маса тіла. Така жінка може набрати під час вагітності 13-16 кг. Це ідеальна надбавка у вазі.

Якщо індекс маси тіла майбутньої матусі до вагітності був 20-27, що відповідає нормі, то нормальна надбавка у вазі під час вагітності – 10-14 кг.

Якщо індекс маси тіла до вагітності становив 27 і більше одиниць, то надбавка у вазі під час вагітності становитиме від 7 до 9 кг.

Але навіть індекс маси тіла 29 – не привід худнути під час вагітності, адже погане харчування, недостатня кількість поживних речовин негативно позначаться на здоров’ї малюка.

© ThinkstockЯк збільшується вага вагітної

Протягом перших 13 тижнів вагітності майбутня матуся набирає від 1 до 3 кг.

Із 13-го до 20-го тижня надбавка у вазі вагітної в середньому становитиме 4 кг. Після 20-го тижня майбутня матуся набирає по 0,5 кг кожен місяць.

Буває, що в першому триместрі жінка втрачає вагу. Якщо аналізи в нормі, то й панікувати не варто. Та й напихатися насильно їжею теж не треба. Із часом ти надолужиш згаяне!

Гінеколог, яка веде тебе під час вагітності, має стежити за твоєю вагою. Зважування під час кожного візиту – обов’язкова процедура.

А ще лікар достеменно попросить тебе на пізніх термінах вагітності не зловживати борошняним і солодким. Щоб малюк не був дуже повненький, адже це може ускладнити пологи. Та й тобі самій не дуже потрібні зайві кілограми.

І пам’ятай, одразу після пологів у середньому жінка “скидає” 12 кг – це дитина, плацента, навколоплідні води тощо.

Про пологи вдома дізнайся з інтерв’ю породіллі.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *