Юному генію з Полтави відмовили українські вузи (фото)

Полтавчанин Олександр Костюкович набрав 578 балів (із можливих 600). Став одним із найрозумніших випускників України і навіть був названий «полтавським генієм». Але в студенти так і не потрапив. Хлопчик не зміг поступити в українські вузи через громадянство (!).

За словами батьків Сашка, син подав документи в Київський, Полтавський, Харківський і Сімферопольський медвузи – на стоматолога. Але на бюджет не взяли, тому що у дитини немає українського громадянства, а прописка московська.

– Син народився в Москві (у його батька російське громадянство, у мене українське), але ми удвох переїхали в Україну, – говорить мама генія Наталія Костюкович. – Перед тестами ми дізнавалися в приймальних комісіях, і нам сказали, що проблем немає! А після тестів йому стали відмовляти. Говорили, що можна тільки на контракті вчитися, тому що він іноземець.

Геній не пропаде?

Сашко з мамою планують їхати до Москви, щоб там у наступному році вже з паспортом російського громадянина вступати до московського вузу.

– Бути стоматологом – відчуваю, що це моє покликання, – упевнений юний геній.

У міносвіти як завжди здивувалися

Коли ЗМІ стало відомо, що генії в Україні не потрібні, за коментарями звернулися до влади. Там, звісно, здивувалися.

– Питання складне. Але думаю, якщо б це питання підняли під час вступної кампанії, міністр дав би можливість дитині вчитися, – сказав директор департаменту вищої освіти МОН Ярослав Болюбаш.

Пообіцяли розібратися. Але, на жаль, вже пізно. Адже до початку навчального року залишилися лічені дні.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *