Терміново звернися з дитиною до лікаря, якщо…

Коли у дитини різко підвищується температура або з’являється висип, зрозуміло, що необхідно терміново звернутися до лікаря. Але що робити, якщо у малюка з’явилися заїди, зміни на ліктях або інші незначні, на перший погляд, симптоми? Чи треба звертатися до лікаря з такими «дрібницями»? Давай з’ясуємо.

Покажи лікареві нігті дитини!
Поздовжні безбарвні смужки на нігтях – це нормальне явище, але поперечні борозенки свідчать про те, що на нігтьову пластинку подіяла якась субстанція (наприклад, лікарський або хімічний препарат), що порушила її розвиток.

Огрубіння окремих нігтиків
може свідчити про те, що вони регулярно стискуються (наприклад, незручним тісним взуттям), але також можуть бути проявом грибкової інфекції.

А поява на нігтьовій пластинці білих цяток
може бути обумовлена низкою причин. Це може бути прояв анемії, травми нігтя або генетична особливість.

Важливо!
Щоб переконатися, що з дитиною все гаразд, у всіх описаних випадках дитину необхідно показати лікареві.

© Thinkstock
Маля, покажи лікареві свій географічний язик! Такий язик має вигляд географічної карти: він густо розкреслений лініями. Ці зміни поступово стають дедалі суттєвішими. Детального пояснення причини їх появи немає. Іноді географічний язик – це один із симптомів алергії, але не єдиний.

Важливо!
Географічний язик має доволі дивний вигляд, але причин для занепокоєння немає. І звернення до лікаря така зміна не потребує.

Чи варто йти до лікаря із заїдами  в куточках губ?
Заїди створюють дискомфорт малюкові, оскільки заважають їсти та довго не гояться. Як правило, заїди з’являються у немовлят, які часто зригують, і в малюків, яким подобається все тягти до рота. Цю проблему ти можеш вирішити в домашніх умовах. Наприклад, змазати ранки маззю з вмістом цинку. Якщо дитина зригує, витирай куточки губ м’якою тканиною.

Важливо!
Якщо після здійснених домашніх процедур заїди не зникають, звернися до лікаря. Ранки можуть бути заражені бактеріями або грибком. У такому випадку лікар призначить відповідне лікування.

Із ячменем на повіці до лікаря можна і не йти
. Ячмінь викликають стафілококи, що атакують волосяний мішечок вії. Ячмінь буває дуже болісним. Але в середньому проходить через кілька днів і не викликає жодних ускладнень.

© Thinkstock
Якщо набряк невеликий, можеш спробувати допомогти дитині сама, прикладаючи до хворого місця теплий компрес. Через якийсь час ячмінь лопне і зсередини витече гнійний вміст. Ранка швидко заживе. Увага: гнійний вміст не можна видавлювати! І уважно стеж за тим, щоб дитина не терла око ручками.

Важливо! Якщо ячмінь великий і болісний, звернися до педіатра або окуліста. Іноді необхідно зробити надріз, щоб видалити гній.

Чи треба звертати увагу лікаря на кола під очима?
Дитина з синцями під очима здається не дуже здоровою. Іноді такі зміни є «особливістю зовнішності» – у дитини тонка шкіра, через яку просвічуються кровоносні судини. У деяких випадках круги під очима свідчать про те, що карапуз недостатньо спить.

Важливо!
Необхідно звернутися до лікаря, якщо кола під очима супроводжуються іншими симптомами: дитина бліда, у неї немає апетиту, болить живіт. Тоді це може бути ознака анемії, проблем із нирками, гельмінтозу.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *