Що робити, якщо дитина погано себе веде: поради Дмитра Карпачова

Дмитро Карпачов © прес-служба

Батькам доводиться часто стикатися з дитячими капризами і пустощами. Іноді максимально ефективне вирішення конфліктів з дітьми — розмова. Ведучий реаліті «Супермама» і «Супербабушка» на СТБ, експерт з питань дитячої вікової психології Дмитро Карпачов поділився корисними порадами, як налагодити стосунки з дітьми.

У складних ситуаціях телеведучий радить не карати дітей, а задати їм 4 питання.

Іноді замість покарання з дитиною краще поговорити. Адже головне — це не покарати його, а навчити, як правильно. І розмова в ряді випадків може бути більш ефективною для вирішення цього завдання каже Дмитро Карпачов

4 питання дитині, яка скоїла поганий вчинок

4 питання, які варто задати дитині © depositphotos

 • ЧОМУ ти це зробив, знаючи, що чиниш погано? Суть питання — спробувати дізнатися справжні причини поганої поведінки і прояснити, що сама дитина думає про це.
 • МІГ ти вчинити по-іншому? Це питання вчить дитину бачити інші варіанти поведінки в складних і неоднозначних для нього ситуаціях. Якщо дитина не може вам відповісти, запропонуйте йому свої варіанти.
 • ЯК мені поступити в цій ситуації? Є таке чудове правило: «Дитина найбільше потребує любові та підтримки саме тоді, коли найменше цього заслуговує». Питання спрямоване на формування довірчих відносин, які є основою виховання.
 • ЯКЩО ситуація повториться, як ти вчиниш наступного разу? Завдання питання — побудувати правильну модель поведінки. Уявлення дитини про те, як наступного разу вчинити по-іншому, підвищує її шанси на прийнятну поведінку.
 • Як зазначає експерт, ці питання, звичайно, не гарантія відсутності поганого поводження, але вони істотно знижують напругу в стосунках.

  Дізнайся більше цінних порад про виховання дітей. Дивись прем’єрні випуски реаліті «Супермама» і «Супербабушка» — скоро на СТБ.

  Нещодавно ми писали про те, чим зайняти дитину влітку. Ідеї ігор і розваг для всієї родини.

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Ответить

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *