Сльози, і не лише дитячі, відчай татка, який намагається заснути, утомлені від заколисування й мама, і бабуся, і дідусь – усе це картина під назвою “Ріжуться зубки”.
Кажуть, що дитина, коли в неї ріжуться зубки, відчуває такий біль, який дорослий ні за що не зміг би витримати. Як же допомогти дорогому, найріднішому зайчику втамувати біль, полегшити страждання?
Зубки дитини формуються до народження, але з’являються вони, коли малюкові 5-6 чи навіть 11 місяців. Вважається, що до 2 років у дитини має бути 20 зубів.
Що свідчить про те, що в дитини ріжуться зубки
– опухлі червоні або побілілі ясна;
– рясне слиновиділення;
– підвищена температура, нежить;
– розлад шлунка;
– малюк усе гризе: руки, іграшки, маму (якщо на грудному вигодовуванні);
– поганий апетит;
– висип на щоках;
– примхи дитини, неспокійний сон.
Як полегшити біль при прорізуванні зубок
1. Помасажуйте ясна дитині обмотаним у стерильний бинт пальцем або шматочком льоду, загорнутим у м’яку тканину.
2. Запропонуйте дитині спеціальну щіточку для прорізування. Малюк із задоволенням погризе її.
3. Спеціальний прорізувач, наповнений водою та охолоджений у морозильній камері, теж полегшить біль. Він може бути пластмасовий, силіконовий, мати різну форму й забарвлення. Звісно ж, перед використанням його потрібно продезінфікувати.
4. Для деяких дітей шматочок холодного яблука, холодна морквинка, бублик або сухар – просто панацея. Але треба бути уважним, щоб дитина не вдавилася. Цей спосіб не підходить для дітей, які не вміють випльовувати великі шматки їжі.
Якщо в дитини є 6-8 зубів, то давати їй гризти сухарі, бублики, моркву можна впевнено.
5. Якщо малюк сильно плаче та його практично неможливо заспокоїти, та ще й температура піднялася, можна змастити ясна спеціальним гелем, наприклад бебідентом. Так, можливо, навіть вдасться збити температуру.
Але не зловживай різними засобами, тому що в малюка може з’явитися висип.
Джерело: lady.tochka.net