Правила в житті дитини: коментар Дмитра Карпачова

Дмитро Карпачов © прес-служба

6 квітня в 18:00 в ефірі СТБ Дмитро Карпачов презентує свій новий психологічний реаліті «Супермама«. Щотижня чотири учасниці змагатимуться за звання супермама.

У програмі ведучий розгляне різні питання виховання. Наприклад, навіщо в житті дитини потрібні правила. Всі знають, що правила повинні бути в житті дитини, але мало хто замислюється, для чого саме це потрібно.

Правила – це норми, за порушення яких дитину карають. Якщо правила підібрані грамотно, у дитини буде менше шансів їх порушити. Значить, батьки будуть менше карати.

Суть покарання не повинні зводитися до того, щоб заподіяти дитині біль. Завдання покарання — сформувати певну модель поведінки, яка, на ваш погляд, буде для дитини корисною і потрібною. Правила з цим завданням справляються ефективніше, ніж покарання. Тому що, караючи, руйнуються довірчі відносини з дитиною.

Якими ж повинні бути правила, щоб дитині не хотілося їх порушувати, а батькам не хотілося карати своїх дітей?

В першу чергу, правила формують у дитини почуття безпеки і стабільності. Засвоюючи правила, які є у вашій родині, ваша дитина повинна прийти до трьох усвідомленням:

 • Якщо я не порушую правила, мені нема про що турбуватися;
 • Як тільки я порушую правила, у мене з’являються проблеми;
 • Батьки створили правила, для того щоб мені було добре – це головний з трьох пунктів.
 • Своєю чергою, батьки повинні задати собі питання: «Чи розумію я, як встановлені правила позитивно впливають на життя дитини?». Якщо відповідь «так», то виникає наступне питання: «А чи можу я це до нього донести?».

  Це ключове поняття: дитина повинна чітко усвідомлювати, що правила, які нібито ускладнюють його життя, все ж спрямовані на те, щоб йому було добре.

  Грамотно створені рамки дозволяють дитині відчувати себе спокійно, впевнено і в безпеці.

  Дивіться проект «Супермама» з понеділка по четвер о 18:00 на каналі СТБ.

  Раніше Дмитро Карпачов розповів, чому дитина погано себе веде і дав 5 порад.

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...
  Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

  Читайте также:

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *