Питання-відповідь: чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща

Питання-відповідь: чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща © Depositphotos

Уже цієї неділі, 19 січня, православні відзначатимуть Водохреще. Однією з головних традицій цього свята є пірнання в ополонку. В Україні в ополонку занурюються і дорослі, і діти. Раніше ми вже розповідали про рекомендації і радах лікарів перед такою екстремальною дією, сьогодні обговоримо, наскільки це безпечно для дитини, і які наслідки це може викликати.

Чи можна дітям купатися на Водохреща: думка педіатра

Питання-відповідь: чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща © Depositphotos

Редакція tochka.net звернулася з питаннями до столичного педіатра Павла Бережного щодо безпеки купання на Водохреща.

Павло Бережний
педіатр

погляд експерта

Купання в ополонці для дітей — це стресова ситуація для організму, яка може спровокувати різні захворювання, включаючи ту ж застуду. Однак стрес може також спровокувати навіть проблеми для підшлункової залози, як діспанкреотізм, тому думка багатьох медиків зводиться до того, що дітям в ополонці купатися не бажано.

За словами педіатра, передбачити, як організм конкретної дитини відреагує на купання в холодній воді складно, проте наслідки у вигляді застуди цілком реальні.

Також ми поговорили про можливості підготовки до водохресного ритуалу. Лікар наполягає на тому, що без попередньої підготовки в ополонку або в холодну воду лізти не варто.

Павло Бережний
педіатр

погляд експерта

Готуватися до купання в ополонці варто заздалегыдь, за місяць або хоча б за два тижні. Це можна робити в домашніх умовах, коли ви будете приймати ванну, необхідно кожен раз знижувати температуру на 1-2 градуси. Після купання в ополонці необхідно відразу ж зігрітися, дітям варто випити гарячий чай.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, якою буде погода на Водохреще в Україні. Чи варто очікувати водохресних морозів — читай в нашому матеріалі.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *