Партнерські пологи – це коли біля породіллі знаходиться хтось із близьких їй людей. Здебільшого на партнерські пологи майбутні мами запрошують коханого – чоловіка, батька дитини.
Багатьом жінкам здається, що партнерські пологи зміцнюють стосунки між подружжям, зближають і позитивно впливають на подальші турботи з догляду за дитиною. Мовляв, побачить, які муки мені довелося терпіти під час пологів, більше цінуватиме, кохатиме, дбатиме про малюка тощо. А що думають із цього приводу самі чоловіки: бути чи не бути в пологовому залі, коли народжує дружина?
lady.tochka.net публікує найяскравіші відгуки чоловіків, які були присутні на пологах. Можливо, це допоможе тобі визначитися з рішенням – брати участь у партнерських пологах чи ні.
Жахливе видовище, не рекомендую
«Скажу одразу: я був присутній на пологах не своєї дитини, а дитини своєї хорошої, ще шкільної подруги. Був у неї в гостях, коли в неї почався процес появи на світ її синочка, і вона вмовила мене поїхати до пологового будинку. Їй самій було страшно, чоловік її був у відрядженні, а її мама в цей час дуже хворіла і не змогла поїхати з нею.
Що я можу сказати з чоловічого погляду на цей процес… Це жахливо. Можна одержати культурний шок: крики, перейми, кров, усі нервові, це все триває доволі довго. Словом, я оговтувався після цього кілька днів. Можливо, справа була в тому, що це була не моя дитина. Може, при народженні своєї у мене було б інше сприйняття реальності, бо це моя кохана жінка і мій малюк?
© ThinkstockРаджу жінкам сто разів подумати, перш ніж запрошувати чоловіка на це паті. Сприйняття жінки як сексуального об’єкта потім буде дуже ускладнене, оскільки в цей час вона має більш ніж жахливий вигляд. І справа тут не в тому, що чоловік не оцінив заслуги жінки в цій нелегкій справі – народженні маленької людини, а проблема, на мій погляд, десь на підсвідомому рівні.
Навіть якщо взяти як приклад мій випадок, до пологів я міг суто теоретично уявити секс із цією моєю подругою, але після того, що я побачив під час цього процесу, у мене навіть думки такої не з’являється. Не знаю, чому, не можу цього пояснити».
Партнерські пологи – це лотерея
«Вважаю, що це зовсім неправильно, коли чоловік присутній на пологах. Жінки й раніше народжували, і якось обходилися без чоловіків. Чим чоловік допоможе жінці під час пологів? На жаль, нічим».
«Спільні пологи – справжня лотерея, можна і програти. Подумайте, перш ніж слідувати моді».
© Flickr«Усі чоловіки різні. Але головний критерій оцінки “придатності” чоловіка для спільних пологів – його особисте бажання бути присутнім. Не можна “дуже попросити” і тим паче змусити чоловіка допомогти тобі народити, мотивуючи різними дурницями».
«Кажу, зважаючи на свою практику, пологи – це некрасиво. Страшенно некрасиво. Усі пологи, які нам по телевізору в серіалах показують, усе це фігня. Насправді видовище малоприємне. Жінок, які хочуть шокувати своїх чоловіків такими видами, не розумію. Не потрібне це мужикам».
Чоловік у залі для пологів точно не допоможе
«Не розумію жінок, які прагнуть долучити чоловіка до процесу пологів. Для чого все це? Зробіть чоловікові подарунок – не тягніть його в пологовий зал. У разі чого чоловік там точно не допоможе, допоможе лише лікар».
© Thinkstock«Поява на світ нової людини – це таїнство народження, це маленька таємниця між мамою і її скарбом – малюком. Навіщо її порушувати?».
«На пологах я почувався зайвим. Навколо дружини була купа народу, всі знали, що робити. Я пішов. Пологи – це ж не вистава».
«Я рік не усміхався. Та й на дитину після цього дивитися не хочеться».
«Тепер мені важко сприймати мою дружину як коханку. Вона насамперед мати мого сина».
«Мені здавалось, що це ніколи не скінчиться. Живіт дружини був величезним, а вона сама маленька та безпомічна. Вона металася по ліжку та кричала, а я нічим не міг полегшити її страждань. Коли з’явилася голівка, щось перевернулося в мені. Я зрозумів, що більше цього не витерплю, і з жахом вибіг із пологової палати».
Хочеш дізнатися детальніше про партнерські пологи, читай статтю “Партнерські пологи: за і проти”.
Джерело: lady.tochka.net