Немовлята вміють танцювати

Результати свого дослідження британські та фінські вчені опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Доктор Марсель Зентнер (Marcel Zentner) із британського університету Йорка та його фінський колега Томас Ерола (Tuomas Eerola) з університету міста Юваскула проводили експеримент за допомогою 120 немовлят. Їх вік становив від 5 місяців до 2 років.

Дітям давали послухати ритмічну музику, бій барабанів, а потім людську мову. Рухи малюків фіксували за допомогою тривимірної технології стеження 3D motion capture.

Виявилося, що ритми барабанів викликають у немовлят сильнішу реакцію, ніж мелодія, а тим паче людська мова. Дітки реагували й на темп. Якщо ритм частішав, то і їхні рухи ставали швидшими.

Цікаво, що чим краще в малят виходило синхронізувати свої рухи з ритмом музики, тим більше вони усміхалися й виражали позитивні емоції.

Висновки вчені зробили такі: в людини є природжений механізм, який дозволяє їй установити зв’язок між рухом і ритмом, який сприймається на слух.

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *