Навчи малюка повзати і він завоює світ

На перший погляд, повзання – це просте заняття, що потребує мінімальних зусиль. Але це з погляду дорослої людини. Щоб повзати, малюкові треба навчитися переносити вагу тіла з однієї сторони на іншу, втримувати рівновагу та координувати роботу ручок і ніжок.

Навіщо маляті повзати?

Це потрібно хребту. Під час повзання формуються вигини тіла (s-подібна форма хребта). Також пересування рачки позитивно впливає на розвиток тазостегнових суглобів і стоп, тренує м’язи рук, ніг, стегон, шиї.

Розвиваються півкулі мозку. Неврологи стверджують, що повзання дуже корисне для рівномірного розвитку обох півкуль головного мозку. Діти, які не пропускають етапу повзання, не зустрічаються з такими мовними порушеннями, як дисграфія та дислексія. Коли дитина повзає по кімнаті, у її мозку вдосконалюється зв’язок між лівою і правою півкулями, оскільки в процесі повзання задіяний весь мозок.

Удосконалюється система координації рухів.
Малюкові необхідно поєднувати роботу рук і ніг так, щоб рухи були плавним і спрямованими в потрібну сторону. Два рухові центри повинні працювати злагоджено, хоча вони деякою мірою незалежні.

Розвивається зір і пам’ять. Повзання навчає карапуза концентрувати зір на предметах, які знаходяться на близькій відстані. Це в майбутньому допоможе дитині швидше вивчити літери та легше освоїти читання.

Допоможи малюкові навчитися повзати!

Розвивай м’язи малюка. Коли дитина не спить, викладай її на животик, щоб у цьому положенні вона гралася, розглядала предмети навколо себе, пробувала дотягтися до розкиданих поряд іграшок. Такі нескладні вправи тренують м’язи шиї, плечового пояса, рук.

Стимулюй і допомагай. Для повзання дитині необхідний простір для тренувань і вагома причина, що підштовхує до оволодіння новою навичкою. Тому не тримай малюка весь час або в ліжечку, або на руках. І не поспішай подавати йому все, що він попросить – нехай спробує сам дотягтися до потрібної йому речі. Відходь від дитини на кілька кроків і клич її до себе.

Якщо їй вдасться подолати відстань до тебе, обов’язково похвали крихітку, порадій її досягненням. Мамине схвалення  – найкращий стимул для карапуза.

Коли дитина навчиться впевнено повзати, ускладни їй завдання: розстав на її шляху перешкоди (це можуть бути подушки, м’які поролонові кубики, які треба обійти).

Дотримуйся техніки безпеки

Сховай небезпечні предмети, які можуть потрапити в руки карапуза. Закрий спеціальними заглушками розетки, заблокуй шухляди шаф. Зі столів прибери скатертини, щоб малюк, намагаючись підвестися, не схопився за скатертину і не впав.
Побутову хімію та ліки зберігай у надійно закритих шухлядах або на верхніх полицях.

Не спускай з нього очей.
Малюк, який навчився повзати, доволі швидко опанує вміння залазити на дивани, крісла та табуретки. А там і до небезпечного підвіконня недалеко…

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *