Як оформити додаткову допомогу на дитину © Depositphotos
З лютого 2019 року можна оформити додаткову допомогу на дитину. Уряд пропонує українським родинам з маленькими дітьми оформити додаткову допомогу на оплату послуг няні. Щомісяця родинам з маленькими дітьми пропонують надавати на 1626 грн більше.
Зазначимо, що зараз при народженні дитини молода родина отримує 41 280 грн допомоги від держави. Ця сума виплачується в декілька етапів: спочатку одноразовий платіж розміром 10 320 грн, а решта коштів ділиться на 36 місяців і щомісячно на дитину виплачується по 860 грн. Зараз уряд пропонує збільшити виплати щомісячно до 2486 грн.
Як оформити грошову допомогу, які документи потрібні – читай у нашому матеріалі.
- Як отримати додаткову грошову допомогу на дитину
Перед тим як оформити виплату допомоги на оплату послуг няні необхідно знайти няню та підписати з нею договір про надання послуг. Зазначається, що договір підписується без узгодження у нотаріуса. Обраній няні також доведеться дещо побігати. Жінці, яка допомагатиме доглядати за дитиною, потрібно буде відкрити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91/юридична особа-підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата. Утім, няня матиме офіційну роботу та заробітну плату, що, на думку, посадовців допоможе їй накопичити стаж, необхідний при виході на пенсію.
Оформити додаткову допомогу дитину – “муніципальна няня”:
Як оформити додаткову допомогу на дитину © Depositphotos
- Що думають мами про нову держдопомогу на дитину?
Редакція tochka.net поспілкувалась з молодими мамами та дізналась їхню реакцію на нову ініціативу уряду.
Насправді сума 1626 грн за роботу няні дуже мала. У мене 1,5 роки тому працювала няня. Я їй платила погодинно, у тиждень виходило близько 1500 грн, тобто на місяць 6 000 грн. Зараз з/п няні від 9000 тис. Якщо робота мами дозволяє звичайно покрити різницю в з/п, то як варіант дуже навіть може бути, але мало хто бере нянь просто так з вулиці, в основному беруть за рекомендаціями або родичів. Особисто я б не погодилася, але ситуації бувають в житті різні. Також радують пориви держави допомагати молодим батькам Валентина Савенко, матір двійнят, мешкає у Києві.
Я нe планую, бо моїм дітям вже большe трьох років. Якщо б було мeньшe – оформляла б. Чому? Тому що в сімейному бюджеті будeт на 1600 грн большe. Також я вважаю, що давно кожна няня повинна була оформити сeбe СПД. А то плачуть все, що їм навіть пeнсія нe йде, а як податки платити, так ні, ми краще бeз договору Олена Заглада, проживає в Києві.
Як оформити додаткову допомогу на дитину © Depositphotos
Я планую оформити няню, але при цьому розумію, що вона мені обійдеться до 20 000 грн. Якщо у мене є такі гроші, то навіщо мені подачка в 1600 грн. і подача документів до держорганів. Для няні це теж додаткове навантаження, оформлення ФОП, здача звітів в податкову, пошуки бухгалтера для заповнення документів. А хто з дитиною буде сидіти, поки няня буде розбиратися з податками? Лана Солнцева, проживає в Києві.
У всіх моїх дітей няні мало не з народження. Договори складаю з усіма. Компенсацію оформляти не буду. Чому? Так як утримувати ФОП няні дорожче і проблематичніше, ніж компенсація. Олена Бондаренко, мама трьох дітей, проживає в Києві.
Було б цікаво, якщо цю компенсацію також можна отримати при наймі няні з агентства, за умови простого оформлення повернення цих 1626 грн (онлайн, наприклад). Ірина Строкова, проживає в Києві.
Як оформити додаткову допомогу на дитину © Depositphotos
Оформляти нічого не буду, по-перше, витрачати на це час треба, по-друге, за фактом доведеться підвищити зарплату няні, як мінімум на суму компенсації, в результаті фінансової вигоди нуль, плюс витрати часу на подання документів. Юлія Голіневич, проживає в Києві.
- Що думають няні про можливість працювати офіційно?
tochka.net поспілкувалася з жінками, які працюють нянями. Багато ще не встигли вивчити нову ініціативу від держави, інші ж, ставляться до неї досить скептично.
Як оформити додаткову допомогу на дитину © Depositphotos
Для мене робота нянею є підробкою, тому я ще не вирішила чи варто вплутуватися у відкриття фізособи-підприємця чи ні. Ірина Кравцова, проживає в Києві.
Зі своєї практики, я майже всім свої роботодавцям пропонувала і просила мене оформити, як співробітника, але ніхто не погоджувався. Багато хто не хоче світити свої доходи, не хочуть морочитися з документацією, не хочуть виконувати умови домовленостей з нянею, у багатьох випадках часто сім’ям немає сенсу брати на роботу няню, так як не вигідно буде. Чи може ідея державних вигадників про допомогу сім’ям здійснитися? Не знаю. Якщо сім’ї повинні будуть цю суму декларувати, в результаті вона виявиться ще меншою, чи є сім’ям сенс з цим морочитися, поки що не відомо. Як вони будуть оформляти свою няню? Не відомо. Як няні бути дійсно працевлаштованої? Як мені оформлятися на роботу в три сім’ї одночасно, якщо в одній я працюю у вечірній час пару годин, сім’я іноземців, вони не українці. Ще десь я працюю вночі, але у мене немає графіка, людям не потрібна кожен день Лора Чернейчук, проживає в Києві.
Джерело: lady.tochka.net