Які щеплення робити дітям восени: календар вакцинацій

Щеплення © depositphotos.com

Щеплення для дітей – справа важлива і часто суперечлива, а про сварки і бої не на життя, а на смерть, між тими, хто підтримує вакцинацію і тими, хто виступає категорично проти неї можна розмовляти вічність. Ми вступати в ці суперечки не будемо, але спробуємо розібратися, які щеплення обов’язкові, які можна пропустити, а які робити не варто. tochka.net розповідає про те, які щеплення треба робити восени дітям.

У 2018 році Міністерство охорони здоров’я України оновило календар щеплень. Внесені в нього зміни торкнулися вакцинації проти гепатиту В і туберкульозу. У МОЗ тоді пояснили, що нові рекомендації засновані на міжнародному досвіді проведення імунізації. Більш того, новий календар щеплень відповідає рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Що таке вакцинація і від чого вона захищає?

Щеплення © depositphotos.com

Вакцинація, на думку МОЗ, є найефективнішим способом захисту від інфекційних захворювань. Механізм роботи щеплення простий – імунна система реагує на вакцину і виробляє імунітет до інфекції. В результаті цього у дитини формуються захисні механізми проти хвороб.

При цьому, в Міністерстві охорони здоров’я впевнені – не існує дієвих альтернатив вакцинації. Хоча загартовування і правильне харчування корисні і важливі для здоров’я, саме за допомогою вакцин вдалося перемогти віспу в усьому світі, а правець новонароджених в багатьох країнах.

Також медики впевнені в тому, що вакцинація від інфекції впливає на організм краще, ніж придбаний у разі хвороби імунітет. Адже ті захворювання, вакцинація від яких вважається обов’язковою, можуть стати приводом для подальших ускладнень, інвалідності та смерті.

Що змінилося?

Календар щеплень © moz.gov.ua

Незмінним залишилося те, що щеплення потрібно робити і восени, і навесні, і в іншу пору року, але календар вакцинацій залежить не від пір року, а від віку дитини.

Тепер дітям роблять щеплення від туберкульозу на треті п’яту добу після народження. Світова медична спільнота визнає саме цей підхід, а його ефективність доведена.

Зміни відбулися і в календарі щеплень проти гепатиту В. Тепер дитина отримує дві вакцини – одну в першу добу після народження, другу другого місяця життя. У МОЗ це обґрунтовують тим, що такий графік дозволить використовувати в майбутньому комбіновану багатокомпонентну вакцину і скоротить кількість візитів до лікаря протягом першого місяця життя малюка. У міністерстві підкреслюють, що календар в новому вигляді тепер відповідає досвіду тих країн, де вакцинація проти гепатиту В збігається або поєднується з імунізацією проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту у дітей.

Які щеплення для дітей обов’язкові в Україні?

Ти здивуєшся, але щеплення від грипу не входять в число обов’язкових. А ось від десяти інших захворювань щеплення роблять в обов’язковому порядку. це:

  • гепатит В,
  • туберкульоз,
  • поліомієліт,
  • дифтерія,
  • коклюш,
  • правець,
  • гемофільна інфекція,
  • кір,
  • краснуха,
  • і епідемічний паротит.

Де можна зробити щеплення?

Ліки для обов’язкової вакцинації безкоштовні і доступні в закладах первинної медичної допомоги. У Міністерстві охорони здоров’я стверджують, що все безкоштовні вакцини якісні, ефективні та безпечні.

З якими щепленнями потрібно поспішити?

Щеплення © depositphotos.com

У МОЗ б’ють на сполох і повідомляють про те, що вакцинацію від кору необхідно провести не восени, а до початку навчального року. Так, 12 серпня на сайті МОЗ з’явилася інформація про те, що протягом тижня на кір захворіли 261 осіб – 168 дорослих і 93 дитини. У МОЗ впевнені – єдиним захистом від кору є щеплення.

Така кількість хворих в літній період, коли люди рідше знаходяться в великих колективів, насторожує медиків. Вони побоюються, що з початком навчального року кількість хворих зросте.

Коли не можна робити щеплення?

Для того, щоб відмовитися від щеплення потрібно мати вагомі протипоказання. Деякі вакцини не можна вводити людям, які хворіють на СНІД та деякими онкологічними захворюваннями.
Також не можна робити щеплення при гострих захворюваннях і загостренні хронічних хвороб. Однак, відразу після одужання або настання ремісії вакцину вже можна вводити.

Зверни увагу на те, що щеплення не потребують спеціальної підготовки. Потрібно просто пройти огляд лікаря, щоб він встановив що ти або твоя дитина здорові і готові до вакцинації.

А ще поспішаємо тебе заспокоїти – підвищення температури, незначне почервоніння та ущільнення в місці уколу, занепокоєння дитини є нормальною реакцією на щеплення. А ось до ускладнень відносять анафілактичний шок, але таке трапляється вкрай рідко. Також до розряду ускладнень відносять судоми і безперервний плач дитини.

Сподіваємося, тепер ти знаєш, які щеплення потрібно зробити восени. І, пам’ятай, що найголовніше в питанні щеплень – консультація лікаря, адже скільки б інформації ти не перерила в інтернеті, правильні відповіді знають тільки медики. Якщо ти сумніваєшся в словах педіатра, то звернися відразу до кількох, щоб точно визначитися і все зважити.

Раніше ми розповідали тобі про те, як пережити спеку під час вагітності і зібрали ТОП-7 порад, які ти можеш прочитати за посиланням.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *