Які помилки у вихованні дітей часто роблять батьки

Які помилки у вихованні дітей часто роблять батьки © depositphotos.com

До виховання дітей неможливо знайти єдиний правильний алгоритм. Незважаючи на нескінченну кількість різних книг по вихованню дітей і поради старшого покоління (хоча це можуть бути типові помилки сімейного виховання), новоспечені батьки часто роблять помилки у вихованні дітей.

Все приходить з досвідом, а значить захистити себе від помилок не виходить ні в кого. Однак багатьох поширених помилок можна з легкістю уникнути, якщо знати, з якими помилками у вихованні часто стикаються інші батьки.

Для цього тобі не знадобиться вивчати тонни літератури по вихованню дитини. Все, що необхідно — коротка витримка, яку і зібрала редакція tochka.net.

Помилки у вихованні дітей, які роблять батьки

 • Дорослий графік

 • Всі ми хочемо тільки кращого для своїх діточок, тому віддаємо їх на всілякі додаткові заняття, у секції та до репетиторів. Здавалося б, ну що в цьому поганого? Дитина плаває, танцює, вчиться малювати і грає на скрипці — здорово ж! Але навіть якщо у дитини дивом виходить процвітати в усьому одночасно, це не говорить про те, що маляті підходить насиченість графіка.

  Такий стресовий знос може послужити негативним фактором у подальшому розвитку. Особливо якщо сама дитина не проявляє особливого інтересу до всіх хобі, які прищеплюють штучно.

 • Заборони

 • Звичайно ж мова йде не про те, що дитина повинна безконтрольно дивитися мультфільми і гуляти допізна. Швидше за все у тебе не вийде вибудувати з нею довірчі відносини, якщо ти вічно будеш забороняти їй спілкуватися з будь-ким, проявляти індивідуальність або сміливо заявляти про себе. Сфокусуйся не на словах «ні» і «не можна», а вчись натомість конструктивно і аргументовано пояснювати їй, чому вона не повинна робити чогось.

 • Завищені очікування

 • Може у вас з батьком дитини і лежать дві золоті медалі на поличці, але це не говорить про те, що дитина повинна стати вундеркіндом. Важливо не тільки виростити любов до знань, а й заохочувати і розвивати її, звертаючи увагу на те, що дійсно захоплює дитину.

 • Тиск

 • Характер і емоційний інтелект не береться з нізвідки. Коли дитина постійно знаходиться під тиском, її характер не може зміцнитися, тому вона виростає переляканою і забитою в кут. Постарайся подбати про сприятливу атмосферу вдома і не сильно тиснути на неї.

 • Гіперопіка

 • Ми спокійні тільки в тих випадках, коли з нашими дітьми все добре і це факт. Однак зайве хвилювання і переживання за дитину може негативно позначитися на його самостійності. Керуйся здоровим глуздом і частіше розмовляй зі своїм чадом, щоб вибудувати відносини, в яких вона сама буде розповідати тобі про те, що її турбує.

  Нещодавно ми розповіли, як не зійти з розуму з дітьми на карантині.

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...
  Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

  Читайте также:

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *