Як зробити свято для дітей, які не вірять в диво: поради психолога

Війна змінила ставлення дітей до свят. Діти війни перестають вірити у дива, Святого Миколая та Санта Клауса, стають скептичними. Вони тепер дуже бояться різких звуків, криків, плачуть, здатні виявляти агресію чи роздратування, вимагають постійного фізичного контакту з мамою, живуть в сильній напрузі.

Діти бояться тимчасової розлуки з батьками навіть заради свята, відмовляються від спілкування з однолітками, щоб бути поруч із сім’єю. Скепсис — це захист від оточення, небезпеки і розчарувань. Життя навчило дітей бути самостійними і змусило швидко подорослішати. А це завжди пов’язано зі скепсисом, – пояснює психологиня Наталя Підлісна в ефірі каналу “Дом”.

Швидке дорослішання может стане проблемою в майбутньому для дітей – зазначає експертка. Тому батьки мають звертати на це увагу і бути прикладом для своїх дітей.

Треба слідкувати за тим, щоб діти скидали напругу. Досвід розслаблення, як і досвід напруги, засвоюється мозком і передається в тіло. Батькам важливо пам’ятати, що поруч дитина, навіть якщо вона швидко подорослішала. Сміх, позитивні емоції — спосіб зняти напругу з дитини і головна зброя проти стресу війни. Дітям треба допомагати справлятися з напругою і зниженням тривоги, – радить психологиня.

Сьогодні діти як ніколи потребують відпочинку і розваг, проте все це має бути своєчасно і збалансовано. Якщо поки не виникає бажання сміятися, можна почати з усмішки.

Прокинувшись у день свята, підійдіть до дзеркала і посміхніться з дитиною вашому відображенню. Запропонуйте показати, як посміхається ваша бабуся чи клоун з цирку, в якому ви були рік тому. Якщо дитині дуже важко перемкнутися на свято, підійдуть спокійні ігри, малювання, читання, колективний перегляд добрих історій. Для зняття тілесної напруги обов’язково потрібні якісь рухи. Якщо ви в маленькій кімнаті — плескання в долоні, потягування, струшування. Дуже важливо перед святом дотримуватися інформаційного детоксу — не дивитися новини. Спробуйте дитину здивувати і підтримайте те, чим вона цікавиться, – зазначає Наталя Підлісна.

Раніше ми розповідали, як прикрасити ялинку.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *