Як навчити дитину говорити: 7 простих порад

Як навчити дитину говорити © Depositphotos

Твій малюк зростає, і від неясного белькотіння вже час переходити до слів. Але малюк чомусь мовчить, і стурбовані батьки починають задаватися питанням: як навчити дитину говорити? Давай розберемося в питанні разом із tochka.net</strong>.

Пам’ятаєш анекдот про англійського хлопчика, який заговорив аж у 16 років, коли промовив фразу: “Чай холодний”. А на захоплено-здивовані запитання рідних, чому він так довго мовчав, відповів: “Бо досі все було нормально”.

Мораль дуже проста: якщо ти хочеш навчити дитину говорити, її потрібно мотивувати до цього, створювати ситуації, при яких вона захоче висловитися і просто не зможе промовчати.

Як навчити дитину говорити – розмовляй багато

Навіть якщо тобі здається, що малюк іще нічого не розуміє, з самого народження розмовляй із ним. Нехай він чує твою мову, інтонацію, емоції. Поступово до нього прийде розуміння і зіставлення слів із діями. Готуєш ти обід, чи збираєшся в гості, вдягаєш крихітку на прогулянку – описуй усі свої дії, а також предмети і явища, які вас оточують.

Як навчити дитину говорити – зображуй звуки

Дуже корисне заняття для дитячих вушок – це чути навколишні звуки в маминій інтерпретації. Машина сигналить: “бі-бі”, вода шумить: “кап-кап”, кіт муркоче: “мур-р-р”, жук летить: “ж-ж-ж”, ніжки тупотять: “топ-топ” тощо. Заохочуй спроби дитини повторювати за тобою і зображати прості для неї звуки, повторюй за нею, розповідай, хто як говорить.

Як навчити дитину говорити – міміка

Розмовляючи з дитиною, повертайся до неї обличчям, нехай вона бачить твою міміку, артикуляцію, рухи, посмішку. Показуй язик, шльопай губами, роби гримаси, привертай її увагу до свого обличчя. Промовляючи різні окремі звуки, демонструй, як тобі в цьому допомагають язик, губи, зуби, щоки. Особливу увагу приділяй шиплячим і букві “Р”.

Як навчити дитину говорити – пальчикові ігри

Запропонуй малюкові пограти з дрібними предметами: крупами, квасолею, горохом, ґудзиками, намистинками тощо. А також будуйте з піску замки і ліпіть з пластиліну фігурки. Ці заняття гарно розвивають дрібну моторику пальців і благотворно впливають на розвиток мови. Тільки робити це потрібно під твоїм постійним наглядом, щоб малюк нічого не потягнув до рота.

Як навчити дитину говорити – читай казки

І обов’язково з виразом! І бажано за ролями, з різною інтонацією, швидкістю, гучністю, емоціями. І не тільки казки, а й розповіді, віршики, скоромовки, потішки. І не тільки читай, але і співай частівки і пісеньки. І не тільки на ніч, але і протягом усього дня, наприклад, коли у тебе руки зайняті – рот у цей час вільний. Періодично повертайся до вже знайомих сюжетів – малюки дуже люблять повтори, впізнають їх, як старих друзів і намагаються повторювати за тобою.

Як навчити дитину говорити – спонукай називати речі і дії

Вчити говорити можна і безпосереднім проханням: “скажи мама, тато, дай, на”. Найчастіше задавай питання і чекай відповіді. Це може бути не слово, а реакція, але її також потрібно відзначити і прокоментувати. Нехай малюк почувається учасником діалогу.

Як навчити дитину говорити – я тебе не розумію

Повертаючись до англійського хлопчика… Не поспішай кидатися виконувати німі або мукаючі прохання своєї крихітки. Вона потягнула ручки, показуючи на іграшку? Стимулюй її назвати потрібний предмет: “Я тебе не розумію. Скажи, що ти хочеш?” Запропонуй їй замість бажаного зайчика ложку: “Дати тобі ложку?” А коли малюк не погодиться, продовжуй перелічувати інші предмети, що розташовані поруч. Не страшно, якщо малюк розсердиться, але не випробовуй його терпіння занадто довго і віддай іграшку, промовивши її назву.

 

Всі найяскравіші та найцікавіші новини дивись на головній сторінці жіночого онлайн-ресурсу tochka.net

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *