Як лікують зубки малюків

Але якщо малюкові – лише рочок, навряд чи він належним чином впорається із чищенням зубів. Вигадайте якусь гру з пошуком захованих мікробів й неодмінно ще раз пройдіться по кожному зубчикові. Тільки так ви можете бути впевнені, що гігієна порожнини рота є на належному рівні й не може бути причиною виникнення карієсу.

 

Що стосується інших причин, то виділити однозначно якусь одну складно. Патологія, закладена ще під час вагітності, ослаблений імунітет дитини, лікування антибіотиками, застосування залізовмісних препаратів, дисбактеріоз – можна миттю назвати близько десяти потенційних винуватців. Організм людини дуже складний і індивідуальний – те, що для одного пройде непоміченим, в іншого може стати поштовхом до захворювання. І тоді залишається лише лікування.

Якщо малюк болісно реагує на холодне, гаряче, кисле або солодке – саме час запідозрити в нього карієс. Причому він не обов’язково повинен бути добре видний: болісні цятки можуть ховатися на стику зубів. Виявити такий карієс може тільки досвідчений стоматолог. Що менша площа ураження, то легше лікування, не відкладай візиту до лікаря.

У зв’язку з тим, що молочні зубки після їх прорізування перебувають на активному етапі розвитку кореня, а протягом двох-трьох років перед випаданням триває процес їх розчинення, зуб не може належним чином реагувати на виниклі проблеми, то скарги в дітей часто відсутні. Тому дуже важливо проходити профілактичні огляди раз на 6 місяців.

Чим лікують малят

Бормашина – найтрадиційніший спосіб лікування як молочних, так і постійних зубів. Якщо ти змалку не любиш цю процедуру – постарайся приховати свої почуття від малюка. Ідіть до лікаря як у захоплюючий похід. Таке ставлення до стоматолога знадобиться твоїй дитині на все життя. Сучасні бормашини майже не заподіюють дитині болю, але іноді лікар усе-таки приймає рішення про застосування знеболювання. Довірся йому!

Посріблення емалі – порівняно «молодий», але найпоширеніший спосіб лікування молочних зубів. Застосовується при лікуванні найменших пацієнтів, не вимагає застосування бормашини, швидкий і безболісний. Зубки за допомогою ватного тампона змазуються спеціальним розчином, що містить нітрат срібла. Срібло не токсичне, навпаки, його іони мають позитивний антибактеріальний ефект.

Але в посріблення є один суттєвий недолік – зубки назавжди (тобто до заміни на постійні) чорніють. І навряд чи можна зарахувати цей спосіб до повноцінно-лікувального: посріблення не відновлює вже зруйнований зуб, а тільки «консервує» уражену ділянку. Тому якщо карієс запущений – посріблення не врятує.

Озонування – це обробка зуба (як емалі, дентину, так і кореневого каналу) озоном. Цей метод дає змогу зупинити процес руйнування емалі та позбутися патогенних мікроорганізмів у місці його застосування.

Ремінералізація – це насичення емалі речовинами, що сприяють її відновленню. Це кальцій, фтор, фосфор.

Якщо зруйнований зуб зберегти неможливо, то після його видалення застосовується протезування, тому що непередбачено-порожнє місце в роті може спровокувати ріст скривлених зубів. Протези дуже важливо змінювати в міру росту щелепи.

Не треба розраховувати на те, що на зміну «поганим» молочним прийдуть «гарні» постійні. Що сильніше уражений молочний зуб, то вища ймовірність того, що новий виросте теж із чималою проблемою. І не забувайте, що погані зуби – провісники проблем з усім шлунково-кишковим трактом.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *