Хочете народити в строк? Лікуйте зуби!

Чому в деяких жінок діти народжуються раніше терміну?

На це запитання вчені не можуть дати точної відповіді. Точно відомо, що на передчасні пологи впливають куріння, алкоголізм та індекс маси тіла.

Експерти зі США довели, що вагітним жінкам потрібно дуже уважно стежити за станом зубів і ясен.

Експеримент із вагітними жінками

Учені з університету Пенсільванії довели, що від передчасних пологів може вберегти своєчасне лікування зубів і ясен. У їхньому дослідженні взяли участь 322 вагітні жінки із захворюваннями ясен.

Половині з них провели лікування, яке полягало в чищенні зубів під яснами й над ними. Іншу половину попросили дотримуватися гігієни ротової порожнини.

У першій групі передчасні пологи почалися у 45,6%, у другій – у 52,4%. Як бачимо, різниця невелика. Але вчені з’ясували, чи було лікування ясен успішним. Виявилося, що всього у 49 жінок зі 160 лікування дало позитивний результат. І всього в чотирьох із них дитина народилася раніше терміну.

Зі 111 жінок, яким лікування не допомогло позбутися від хвороби ясен, 69 народили дітей завчасно, що становить 62%.

Це означає, що вагітні, які не змогли вилікуватися від хвороби ясен, значно більше схильні до передчасних пологів.

У результаті вчені з університету Пенсільванії зробили такий висновок:

– По-перше, наша робота засвідчила, що вагітним жінкам можна без побоювання проводити лікування ясен, щоб поліпшити здоров’я порожнини рота. По-друге, жінкам, які перебувають у групі підвищеного ризику, успішне лікування ясен необхідно для зниження ризику передчасних пологів.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *